Category: MULTIMEDIA

1 2 3 4 18 20 / 179 POSTS
Popullsia e Ballkanit po zvogëlohet dhe plaket. Shqipëria do pësojë tkurrje të numrit të popullsisë 26% deri në 2050.

Popullsia e Ballkanit po zvogëlohet dhe plaket. Shqipëria do pësojë tkurrje të numrit të popullsisë 26% deri në 2050.

Revista e njohur ,The Economist trajton fenomenin e tkurrjes së popullsisë në rajonin e Ballkanit. “Në të gjithë Ballkanin, popullsitë po zvogëlohen d [...]
A është COVID-19 shkaktari i vetëm për numrin e viktimave të shënuara si pasojë e virusit?

A është COVID-19 shkaktari i vetëm për numrin e viktimave të shënuara si pasojë e virusit?

Numri i viktimave të shënuara si pasojë e Covid -19, siç duket  nuk e ka rritur numrin e vdekjeve. Gjatë kësaj periudhe viktimat e shënuara si paso [...]
Miliona euro të shpenzuara, hekurudha Fier-Vlorë është ende jashtë funksioni.

Miliona euro të shpenzuara, hekurudha Fier-Vlorë është ende jashtë funksioni.

Linja hekurudhore Fier-Vlorë eshte jashtë funksioni edhe pse kanë kaluar 2 vite nga afati i rehabilitimit dhe funksionimit të këtij aksi. Në Shtato [...]
E rëndë/ Elizabeta Hasani, romja pesë vjeçare që nuk përfshihet në pllakën përkujtimore në Mitrovicë.

E rëndë/ Elizabeta Hasani, romja pesë vjeçare që nuk përfshihet në pllakën përkujtimore në Mitrovicë.

Janë shënuar 21-vite nga ngjarja e llahtarshme në tregun e gjelbër të Mitrovicës ku ushtria dhe policia kriminele serbe, hodhën tre granata, ku mbetën [...]
“Mos u përulni para mjekëve o njerëz dele”/ Miku i mësuesit që humbi jetën nga Covid-19 ngre akuza të forta: Gazjoni vdiq se atyre ju desh…

“Mos u përulni para mjekëve o njerëz dele”/ Miku i mësuesit që humbi jetën nga Covid-19 ngre akuza të forta: Gazjoni vdiq se atyre ju desh…

Miku i profesorit të Medresesë Shkodër, i cili ndërroi jetë pak ditë më parë si pasojë e humbjes së betejës me Covid-19, ka bërë një postim prekës në [...]
Tiranë, qyteti ku shoqërohesh në polici dhe mbahesh me orë të tëra brenda, sepse po ikën në shtëpi.

Tiranë, qyteti ku shoqërohesh në polici dhe mbahesh me orë të tëra brenda, sepse po ikën në shtëpi.

Tiranë, qyteti ku shoqërohesh në polici dhe mbahesh me orë të tëra brenda, sepse po ikën në shtëpi. Bislimi, aktivisti i shoqëruar dje në polici, l [...]
More z.Kryeministër ku do të hajë bukë ky popull? Këngëtari i njohur Rati reagon kundra vendimit për ndalimin e muzikës.

More z.Kryeministër ku do të hajë bukë ky popull? Këngëtari i njohur Rati reagon kundra vendimit për ndalimin e muzikës.

Këngëtari i njohur i muzikës popullore Rati nëpërmjet një interviste me Informim.al ka reaguar sot në lidhje me Aktin Normativ të qeverisë që ndalon m [...]
Si ndodhi ngjarja? Zbardhen detajet e reja nga shpërthimi i fuqishëm në Elbasan: 3 të plagosur në gjendje të rëndë (EMRAT)

Si ndodhi ngjarja? Zbardhen detajet e reja nga shpërthimi i fuqishëm në Elbasan: 3 të plagosur në gjendje të rëndë (EMRAT)

Tre punonjës të firmës “Alba Gas” janë plagosur si pasojë e një shpërthimi në repartin e oksigjenit te ish-Metalurgjiku në Elbasan. Tre prej të pla [...]
Gjoba për fshatarët që shesin prodhimet e tyre, por jo për baret dhe lokalet që zenë hapësirat publike.

Gjoba për fshatarët që shesin prodhimet e tyre, por jo për baret dhe lokalet që zenë hapësirat publike.

Fshatarët që duan të shesin prodhimet e tyre në rrugët e qytetit të Elbasanit , gjobiten edhe pse janë dakort të paguajnë tarifën për zënien e hapësir [...]
Rrëfimi i qytetarit që mposhti koronavirusin: Kam pasur dhimbje të…

Rrëfimi i qytetarit që mposhti koronavirusin: Kam pasur dhimbje të…

Në një intervistë për gentians.sg-host.com/informim R.H. flet për gjendjen e tij shëndetësore, pas shërimit nga koronavirusi. Gjithashtu, më tej tr [...]
1 2 3 4 18 20 / 179 POSTS