Category: EKONOMI

1 2 3 13 10 / 121 POSTS
Dhoma e Përmbaruesve/ Akuzë publike për lejimin e mashtrimit publik

Dhoma e Përmbaruesve/ Akuzë publike për lejimin e mashtrimit publik

Prej muajsh organizata Drejtësi Sociale po asiston një numër të konsiderueshëm qytetarësh që po përballen me bllokimin e numrave të llogarisë. Shumica [...]
Skandali me pagat/ Rama kërkon ndjesë: Nuk jemi të parët as të fundit…

Skandali me pagat/ Rama kërkon ndjesë: Nuk jemi të parët as të fundit…

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur konferencë për mediat në lidhje me skandalin e nxjerrjes së të dhënave të pagave të mbi 630 personave. Rama kërkoi n [...]
Pilotimi i Censusit 2022, minoritetet egjiptian dhe rom/ Parregullsitë e njëjta me ato të vitit 2011

Pilotimi i Censusit 2022, minoritetet egjiptian dhe rom/ Parregullsitë e njëjta me ato të vitit 2011

Pilotimi i Censusit të Vitit 2022 i zhvilluar nga data 04 Tetor-15 Nëntor nxori edhe njëherë në pah problematikat e atij të vitit 2011-të përsa i përk [...]
Berat/Bashkia veprime të paligjshme për mbledhjen e taksave vendore

Berat/Bashkia veprime të paligjshme për mbledhjen e taksave vendore

Bashkia Berat po ndjek një praktikë të paligjshme për ti mbledhur taksat vendore qytetarëve. 3 anëtarëve të komunitetit rom dhe egjiptian në qytetin e [...]
Kavajë/Rreth 40 familje egjiptiane të harruara prej 30 vitesh nga Bashkia

Kavajë/Rreth 40 familje egjiptiane të harruara prej 30 vitesh nga Bashkia

Edhe pas 30 vitesh familjet egjiptiane në qytetin e Kavajës duhet të kalojnë këtë dimër nën  pushtetin e ujit të bashkuar me atë të ujrave të zeza. B [...]
Shoqëria civile shkresë Kryeministrit/ Mirato minimumin jetik

Shoqëria civile shkresë Kryeministrit/ Mirato minimumin jetik

Nisur nga situata e vështirë ekonomike në të cilën ndodhen shumë qytetarë të vendit tonë sidomos pas rritjes së çmimeve të ushqimeve të shportës, orga [...]
Protesta kundër fiskalizimit/Shumë biznese kanë ulur qepenat

Protesta kundër fiskalizimit/Shumë biznese kanë ulur qepenat

Mbi 15 mijë biznese kanë ulur qepenat sot për 1 orë si protestë kundër proçesit të fiskalizimit.Kjo protestë eshtë lajmëruar dje nga biznesi i vogël. [...]
Krujë/Banorë në protestë: Kemi ditë të tëra pa ujë e pa drita

Krujë/Banorë në protestë: Kemi ditë të tëra pa ujë e pa drita

Me dhjetra qytetarë te Krujës janë mbledhur për të protestuar para Bashkisë së këtij qyteti.Ata kanë shprehur shqetesimim për ujin e pijshëm i cili mu [...]
Kroaci/Qytetarët mund të lëvizin pa viza për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Kroaci/Qytetarët mund të lëvizin pa viza për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Qytetarët kroatë mund të udhëtojnë në Shtetet e Bashkuara pa viza, njoftoi Ambasada amerikane në Zagreb më 23 tetor. “Erdhi edhe kjo ditë. Urime Kroac [...]
Fermerët në protestë/Jemi të diskriminuar nga ministria e Bujqësisë

Fermerët në protestë/Jemi të diskriminuar nga ministria e Bujqësisë

Fermerët e rretheve të Beratit dhe Fierit janë mbledhur ditën e sotme të protestojnë për diskriminimim që po i bën ministria e bujqësisë.Kjo për shkak [...]
1 2 3 13 10 / 121 POSTS