Category: RAJONI

1 2 3 4 5 38 30 / 372 POSTS
Media for All/ Programi i “British Council” që mbështeti rreth 200 në Ballkan

Media for All/ Programi i “British Council” që mbështeti rreth 200 në Ballkan

Prej dy vitesh British Council nëpërmjet programit "Media for All" ka mbështetur rreth 200 media në shtetet e ballkanit për rritjen e kapaciteteve dhe [...]
Kthehet “Selector PRO”  forumi ndërkombëtar muzikor/Transmetimi i drejtpërdrejt në Shkurt

Kthehet “Selector PRO”  forumi ndërkombëtar muzikor/Transmetimi i drejtpërdrejt në Shkurt

Në vitin 2021, British Council Ukraine dhe Music Export Ukraine u bënë dixhitale për Selector PRO, dhe formati funksionoi aq mirë dhe u vendos  të vaz [...]
Greqi/ Braktis fëmijën në jetimore, nuk kishte para për të paguar faturat e energjisë dhe ujit

Greqi/ Braktis fëmijën në jetimore, nuk kishte para për të paguar faturat e energjisë dhe ujit

Me borxhe ndaj pagesës të energjisë elektrike, 48-vjeçarja nga Nea Jonia “braktisi” fëmijën e saj 9-vjeçar në Shtëpinë e Fëmijës në qytetin e Volos, p [...]
Flet vëllai i të burgosurit që vari veten në furgonin e policisë greke/Nuk është e vërtetë

Flet vëllai i të burgosurit që vari veten në furgonin e policisë greke/Nuk është e vërtetë

Vëllai i të burgosurit shqiptar që u var me lidhësen e këpucëve në furgonin e policisë greke ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë, duke akuzuar au [...]
Pse çmimi i energjisë elektrike në Evropë ka arritur nivele rekord?

Pse çmimi i energjisë elektrike në Evropë ka arritur nivele rekord?

Kostoja e energjisë elektrike është në rritje. Çmimet janë rritur vazhdimisht këtë vit, pasi rimëkëmbjet ekonomike po fillonin. Por vërehet një rritje [...]
Infektivi/ Të shtruarit në  spital  të vaksinuar

Infektivi/ Të shtruarit në spital të vaksinuar

Pjesa më e madhe e të shtruarve në spitalin covid te infektivit janë të vaksinuar .Familjarët qëndrojnë pranë spitalit pa marrë asnjë lajm nga mjekët [...]
Djali i vdiq gjatë zjarrit në spitalin e Tetovës, flet i ati

Djali i vdiq gjatë zjarrit në spitalin e Tetovës, flet i ati

Babai i një 38-vjeçari nga Tetova që humbi jetën nga zjarri i mbrëmjes së djeshëm, ka folur para kamerave dhe ka treguar detaje të reja mbi ngjarjen. [...]
Lajmi i fundit/Zjarr ne spital,dyshohet per viktima.

Lajmi i fundit/Zjarr ne spital,dyshohet per viktima.

Ka rene zjarr kete mbremje ne nje prej spitaleve ne Maqedonine e Veriut si pasoje e shperthimit te bombulave te oksigjenit. Dyshohet se ka viktima ne [...]
Covid-19/ Ndërrojnë jetë nënë e bir.

Covid-19/ Ndërrojnë jetë nënë e bir.

Si pasojë e Covid-19 kanë ndërruar jetë nënë e bir. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Rahovec dhe lajmin e bëri me dije kryetari i komunës, Smajl Latifi. [...]
Detyrimet Shtetërore për Kompensim të kërkuara nga Vendimet e Gjykatës së të Drejtave të Njeriut në Strasburg, në Euro, 2018-2020

Detyrimet Shtetërore për Kompensim të kërkuara nga Vendimet e Gjykatës së të Drejtave të Njeriut në Strasburg, në Euro, 2018-2020

Open Data Albania po heton mbi detyrimet e Shtetit Shqiptar të vendosur nga Gjykata e të Drejtave të Njeriut në Strasburg, për periudhën 2018-2020. Kj [...]
1 2 3 4 5 38 30 / 372 POSTS