Category: RAJONI

1 2 3 4 38 20 / 373 POSTS
Gjendet i vdekur personi i afërt i Vladimit Putin, u qëllua 5 herë në gjoks me armë zjarri brenda zyrës së tij

Gjendet i vdekur personi i afërt i Vladimit Putin, u qëllua 5 herë në gjoks me armë zjarri brenda zyrës së tij

Një tjetër vdekje misterioze i shtohet enigmës së errët të luftës në Ukrainë. Ky është një person i afërt me Vladimir Putin, veçanërisht një komandant [...]
“Lufta vazhdon” Ukraina mbledh forcat për të çliruar vendin nga okupimi rus

“Lufta vazhdon” Ukraina mbledh forcat për të çliruar vendin nga okupimi rus

Ukraina është zotuar të vazhdojë luftën kundër Rusisë, një ditë pasi ushtria e saj rimori qytetin jugor Kherson. Duke folur në një samit të Azisë Jug [...]
Ambasadori francez: Përkrahim vizat, por ka ca çështje për t’u diskutuar

Ambasadori francez: Përkrahim vizat, por ka ca çështje për t’u diskutuar

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, tha se Franca e mbështetë plotësisht liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës, megjithatë thekso [...]
E rëndë/’Nëna më shiti tek tutorja për 350 €, më përdhunuan në grup’  41 vjeçarja apelon për ndihmë

E rëndë/’Nëna më shiti tek tutorja për 350 €, më përdhunuan në grup’ 41 vjeçarja apelon për ndihmë

Në emisionin e sotëm të datës 1 nëntor 2022 të Shqipëria Live, një 41 vjeçare e komunitetit rom dhe egjiptian në qytetin e Vlorës ka bërë apel për ndi [...]
Elbasan/Arrestohet ekonomisti, dyshohet se vodhi firmën

Elbasan/Arrestohet ekonomisti, dyshohet se vodhi firmën

Policia e shtetit njofton se është finalizuar operacioni policor i koduar “Sales”. Ekonomisti dyshohet se ka përvetësuar një shumë të madhe parash në [...]
Shëndetësia/ Pyetësori tregon problemet që hasin egjiptianët dhe romët

Shëndetësia/ Pyetësori tregon problemet që hasin egjiptianët dhe romët

Shëndetësia është një e drejtë themelore e njeriut. Sipas Ligjit Nr.10 107, datë 30.03.2009 “Për Kujdesin Shëndetësor në Republikën e Shqipërisë”: “Ç [...]
Peshkatari që nxorri Amelian nga deti: Babai e la në ujë, shkoi në shtëpi për të karikuar celularin pastaj telefonoi për ndihmë

Peshkatari që nxorri Amelian nga deti: Babai e la në ujë, shkoi në shtëpi për të karikuar celularin pastaj telefonoi për ndihmë

Mediet greke kanë publikuar detaje të reja në lidhje me vdekjen tragjike të 6-vjeçares shqiptare, e cila u mbyt më datë 23 gusht në plazhin e Korinthi [...]
Greqi/ Humbin jetën dy vëllezërit shqiptarë në një aksident

Greqi/ Humbin jetën dy vëllezërit shqiptarë në një aksident

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Greqi ku dy vëllezër me origjinë shqiptare kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti automobili [...]
Tensionohen marrëdhëniet Turqi-Greqi/ Kreta dhe disa ishuj pjesë e Turqisë

Tensionohen marrëdhëniet Turqi-Greqi/ Kreta dhe disa ishuj pjesë e Turqisë

Publikimi i një harte ku tregohen ishujt e Detit Egje dhe Kreta si pjesë e shtetit turk duket se ka tensionuar marrëdhëniet mes Greqisë dhe Turqisë. [...]
24 qershori/ Minoriteti egjiptian, më shumë barazi dhe më pak diskriminim

24 qershori/ Minoriteti egjiptian, më shumë barazi dhe më pak diskriminim

Data 24 qershor simbolizon ditën e minoritetit egjiptian në Shqipëri e në mbarë Ballkanin. Kjo datë është vendosur në kujtim të Asamblesë së parë të e [...]
1 2 3 4 38 20 / 373 POSTS