Category: RAJONI

1 2 3 38 10 / 373 POSTS
Protesta ndalet pas premtimit të rektorit se ligji nuk do zbatohet deri në vendim të Kushtetueses

Protesta ndalet pas premtimit të rektorit se ligji nuk do zbatohet deri në vendim të Kushtetueses

Ditën e djeshme studentët arritën një marrëveshje me rektorin Arben Gjata, i cili ju premtoi se orët e humbura në protestë do zëvëndësohen dhe student [...]
Punëtorët e pastrimit pa sindikatë dhe përfaqësim, por pastrimi pikë kyçe e fushatës për zgjedhje vendore

Punëtorët e pastrimit pa sindikatë dhe përfaqësim, por pastrimi pikë kyçe e fushatës për zgjedhje vendore

Mirela* punon prej gjashtë vitesh në sektorin e pastrimit, tashmë në kompaninë e privatizuar. Ajo thotë se puna është e vështirë por është e kënaqur q [...]
Ndani përvojën tuaj: Detyrimi ushqimor në Ballkan – INFORMIM.AL

Ndani përvojën tuaj: Detyrimi ushqimor në Ballkan – INFORMIM.AL

Si ishte procesi i vendosjes së mbështetjes financiare dhe pensionit ushqimor për fëmijën tuaj? A keni mundur të merrni kompensim në bazë të urdhrit t [...]
VOA: Reagime pas plagosjes së dy të rinjve serbë në Kosovë, “Ishte e tmerrshme, e turpshme”

VOA: Reagime pas plagosjes së dy të rinjve serbë në Kosovë, “Ishte e tmerrshme, e turpshme”

Policia e Kosovës tha se dy të rinj serbë të moshës 11 dhe 21 vjeçare u plagosën të premten në fshatin Drajkovc të komunës së Shtërpcës. Mbi ta është [...]
Ambasada amerikane uron besimtarët për Krishtlindje: Një vit të ri të lumtur dhe të begatë!

Ambasada amerikane uron besimtarët për Krishtlindje: Një vit të ri të lumtur dhe të begatë!

Ambasada amerikane në Tiranë ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë në lidhje me festën e Krishtlindjes. Përmes një postimi në facebook [...]
Dita e 16-të e barrikadave në veri të Mitrovicës, s’ka asnjë sinjal për heqjen e tyre

Dita e 16-të e barrikadave në veri të Mitrovicës, s’ka asnjë sinjal për heqjen e tyre

Barrikadat e vendosura në veri të Mitrovicës prej gjashtëmbëdhjetë ditësh po vazhdojnë të qëndrojnë, ndërsa pikat kufitare Jarinjë dhe Bërnj [...]
Micotaqi mbërrin në Himarë, anashkalon Tiranën në një klimë politike aspak të favorshme si brenda ashtu dhe jashtë Greqisë

Micotaqi mbërrin në Himarë, anashkalon Tiranën në një klimë politike aspak të favorshme si brenda ashtu dhe jashtë Greqisë

Kryeministri grek Qirjako Micotaqi ka mbërritur sot në Shqipëri me avion luftarak, dhe është stacionuar në fshatin e Himarës, nga ku pritet të nisin d [...]
Sot nisin gjobat për targat në veri të Kosovës, Kurti dhe Vuçiç takim urgjent në Bruksel

Sot nisin gjobat për targat në veri të Kosovës, Kurti dhe Vuçiç takim urgjent në Bruksel

BRUSKEL- Në një kohë kur në veri të Kosovës, nis sot faza e dytë e vendimit për targat, gjobat, në Bruksel nis takimi urgjent ‘kokë më kokë’ i Preside [...]
Sekretari i Mbrojtjes së SHBA: Nëse Ukraina nuk siguron të ardhmen e saj botën do ta pushtojë kaosi

Sekretari i Mbrojtjes së SHBA: Nëse Ukraina nuk siguron të ardhmen e saj botën do ta pushtojë kaosi

Sekretari i Mbrojtjes i Shteteve të Bashkuara, Lloyd Austin, ka paralajmëruar se nëse Ukraina nuk ndihmohet për të siguruar të ardhmen e saj, ajo do t [...]
Situata e tensionuar në veri të Kosovës, Haradinaj: Logjika qeverisëse e Kurtit nuk përkon me kohën ku jetojmë

Situata e tensionuar në veri të Kosovës, Haradinaj: Logjika qeverisëse e Kurtit nuk përkon me kohën ku jetojmë

Kryetari i Aleancës për Akmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj nëpërmjet një postimi në facebook, ka shkruar se ishte i shqetësuar për logjikën qeverisë [...]
1 2 3 38 10 / 373 POSTS