Category: AKTUALE

1 2 3 4 193 20 / 1929 POSTS
Politika e agjërimit elektoral, a po i luajnë “fenë” politikanët “hallall” fe-së?

Politika e agjërimit elektoral, a po i luajnë “fenë” politikanët “hallall” fe-së?

Gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit nuk ka sesi të mungojnë edhe shtrimet e darkave të iftarit nga eksponentët politikë, të cilët “pushtojnë” çdo kop [...]
‘Minimumi Jetik’ prej një viti “fle” në Kuvend, analizë kritike e retorikës shterpë politike! Shqipëria, me varfra në Rajon

‘Minimumi Jetik’ prej një viti “fle” në Kuvend, analizë kritike e retorikës shterpë politike! Shqipëria, me varfra në Rajon

Një ndër deklaratat më të ripërsëritura të kryeministrit Rama është padyshim ajo e zisë së bukës në kohën e Skëndërbeut. “Mirë po bukë… Bukë s’u ka m [...]
Patronazhistët “pushtojnë” bashkinë e Elbasanit, më shumë shoferë se specialistë në zyrat e shtetit! KLSH raporton shkeljet e rënda

Patronazhistët “pushtojnë” bashkinë e Elbasanit, më shumë shoferë se specialistë në zyrat e shtetit! KLSH raporton shkeljet e rënda

Një numër i lartë shkeljesh të rënda janë konstatuar në Bashkinë e Elbasanit e cila i ka shndërruar zyrat e saj të punësimit në terren të privilegjeve [...]
PDIU pro paktit Rama-Meloni. Çfarë ndodhi me nacionalizmin e Shpëtim Idrizit?

PDIU pro paktit Rama-Meloni. Çfarë ndodhi me nacionalizmin e Shpëtim Idrizit?

U deshën vetëm pak kohë që marrëveshja për emigrantët e bërë në fshehtësi të plotë mes kryeministrit Edi Rama dhe homologes së tij italiane Georgia Me [...]
Kërkesë Komisionit të Reformës Zgjedhore/ Garantoni përfaqësimin e pakicave Rome dhe Egjiptiane në Këshillat Bashkiak

Kërkesë Komisionit të Reformës Zgjedhore/ Garantoni përfaqësimin e pakicave Rome dhe Egjiptiane në Këshillat Bashkiak

Në Sekretarin e Komisionit të Reformës Zgjedhore janë depozituar  sugjerime  për përfaqësimin e pakicave kombëtare rome dhe egjiptiane në Kodin Zgjedh [...]
Vendimi për Ligjin e Studentëve të Mjekësisë shtyhet në seancën e radhës, Kushtetusja zhvillon seancën e parë

Vendimi për Ligjin e Studentëve të Mjekësisë shtyhet në seancën e radhës, Kushtetusja zhvillon seancën e parë

Ditën e djeshme Gjykata Kushtetuese zhvilloi seancën e parë të shqyrtimit të kërkesës së studentëve të mjekësisë për shfuqizimin e ligjit që i detyron [...]
Kushtetuesja bllokon marrëveshjen me qeverinë italiane, trazira ditën e sotme në hyrjen në parlament, ndërsa maxhoranca ndryshon rregulloren

Kushtetuesja bllokon marrëveshjen me qeverinë italiane, trazira ditën e sotme në hyrjen në parlament, ndërsa maxhoranca ndryshon rregulloren

Kjo e enjte shënoi trazira të reja në dyert e parlamentit, ku seanca që zgjati vetëm 7 minuta dhe miratoi ndryshimet e rregullores, u shoqëruan sërish [...]
SPAK lëshon 15 urdhërarreste për incineratorin e Tiranës, qytetarët kërkojnë hetim të Erion Veliajt

SPAK lëshon 15 urdhërarreste për incineratorin e Tiranës, qytetarët kërkojnë hetim të Erion Veliajt

Një grup aktivistësh, studentësh dhe qytetarësh u mblodhën ditën e sotme para SPAK në protestë për të bërë thirrje në përfshirjen në hetime të kryetar [...]
Elbasan/Këshilli bashkiak njofton mbledhjen për miratimin e paketës fiskale 2024 pa konsultim publik

Elbasan/Këshilli bashkiak njofton mbledhjen për miratimin e paketës fiskale 2024 pa konsultim publik

Takimi i thirrur për ditën e nesërme nga Bashkia Elbasan për Këshillin Bashkiak ka në rendin e ditës miratimin e paketës fiskale për vitin 2024. Sipas [...]
Top Story përdor gjuhë denigruese për komunitetin egjiptian në emisionin për 111 vjetorin e Shqipërisë

Top Story përdor gjuhë denigruese për komunitetin egjiptian në emisionin për 111 vjetorin e Shqipërisë

Në emisionin e djeshëm Top Story me moderatoren Grida Dumën, studies të ftuar për temën e pavarësisë përmendën një fjalim të vitit 1962 të Fan Nolit n [...]
1 2 3 4 193 20 / 1929 POSTS