Category: BOTA

1 2 3 4 5 29 30 / 288 POSTS
Mbreti Charli III/ Flet  për Harry dhe Meghan në fjalimin e tij të parë

Mbreti Charli III/ Flet për Harry dhe Meghan në fjalimin e tij të parë

Në fjalimin e tij të parë mbretëror drejtuar kombit, Charles III foli gjithashtu për gruan e tij Camilla dhe djemtë e tij William dhe Harry. Është nj [...]
Peshkatari që nxorri Amelian nga deti: Babai e la në ujë, shkoi në shtëpi për të karikuar celularin pastaj telefonoi për ndihmë

Peshkatari që nxorri Amelian nga deti: Babai e la në ujë, shkoi në shtëpi për të karikuar celularin pastaj telefonoi për ndihmë

Mediet greke kanë publikuar detaje të reja në lidhje me vdekjen tragjike të 6-vjeçares shqiptare, e cila u mbyt më datë 23 gusht në plazhin e Korinthi [...]
Aksident rrugor në Turqi, raportohet për 16 viktima dhe 21 të plagosur

Aksident rrugor në Turqi, raportohet për 16 viktima dhe 21 të plagosur

Gjashtëmbëdhjetë njerëz humbën jetën dhe 21 të tjerë u plagosën të shtunën në një aksident rrugor në juglindje të Turqisë ku u përfshinë një autobus, [...]
Po, nënë cezariane, je shumë luftëtare.♥️

Po, nënë cezariane, je shumë luftëtare.♥️

Hyni në sallën e operacionit zgjuar me një fëmijë në bark dhe një koleksion ëndrrash dhe pritshmërish në shpirt. - A mund ta përkulësh më shumë shpin [...]
Stuhi në Venecia/Copa tullash bien nga kulla, turistët alarmohen

Stuhi në Venecia/Copa tullash bien nga kulla, turistët alarmohen

Një stuhi goditi qytetin e Venecias në Itali, duke bërë që fragmente tullash të shkëputeshin nga kulla e kambanores së San Markos. Turistët që ende p [...]
Gratë në Skoci tani kanë të drejtë ligjore për produkte falas për menstruacionet

Gratë në Skoci tani kanë të drejtë ligjore për produkte falas për menstruacionet

Produktet menstruale, duke përfshirë tamponët dhe pecetat menstruale( lines), do të vihen në dispozicion pa pagesë në objektet publike në Skoci nga e [...]
Përplasje me pasoja të rënda në garat e çiklizmit për femra në Mynih

Përplasje me pasoja të rënda në garat e çiklizmit për femra në Mynih

Mynih ka parë të shtunën një pamje të frikshme pas një përplasjeje në garat e çiklizmit për femra, ku disa çikliste u përplasën keq në një kthesë të p [...]
Civitanova, gruaja e Alikës: “Askush nuk e ndihmoi se ishte i zi” | “Vrasësi thotë se është i çmendur, por unë nuk e besoj”

Civitanova, gruaja e Alikës: “Askush nuk e ndihmoi se ishte i zi” | “Vrasësi thotë se është i çmendur, por unë nuk e besoj”

“Djali mbeti pa baba, unë pa burrë: Kërkoj drejtësi” “Nëse do të kishin qenë dy të bardhë në dysheme, njerëzit do të kishin ndërhyrë. Por burri im is [...]
Kush ishte Ivana Trump/ Pak nga jeta e gruas së parë të ish presidentit Trump

Kush ishte Ivana Trump/ Pak nga jeta e gruas së parë të ish presidentit Trump

Ivana Trump, gruaja e parë e ish-presidentit amerikan Donald Trump, vdiq në Nju Jork në moshën 73-vjeçare. Sipërmarrëse, personazh televiziv dhe model [...]
Rriten infektimet në Europë  dhe SH.B.Ame variantin e fundit te Omicron BA. 5

Rriten infektimet në Europë dhe SH.B.Ame variantin e fundit te Omicron BA. 5

Varianti i fundit i Omicronit, BA.5 konsiderohet shkaku i rritjes së infektimeve në Europë e SHBA. Në pjesën më të madhe të pandemisë, i vetmi lehtës [...]
1 2 3 4 5 29 30 / 288 POSTS