Category: BOTA

1 2 3 4 29 20 / 288 POSTS
FIFA përgatit shirita dore me mesazhe të ndryshme sociale të cilat do të mbahen nga futbollistët në Botërorin e Katarit

FIFA përgatit shirita dore me mesazhe të ndryshme sociale të cilat do të mbahen nga futbollistët në Botërorin e Katarit

Vendimi për lançimin e shiritave me mesazhe të ndryshme sociale është marrë nga FIFA pak para fillimit të Kupës së Botës në Katar, duke dashur të peng [...]
Kombet e Bashkuara japin numrin e viktimave në Ukrainë që prej fillimit të luftës, 437 janë fëmijë

Kombet e Bashkuara japin numrin e viktimave në Ukrainë që prej fillimit të luftës, 437 janë fëmijë

Të paktën 437 fëmijë janë vrarë në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit rus, njoftoi zyra e Prokurorit të Përgjithshëm të Ukrainës. Më shumë se 837 fëmi [...]
“10 milionë njerëz pa energji elektrike”/ Temperatura të ulëta dhe borë, vështirësohet situata në Ukrainë

“10 milionë njerëz pa energji elektrike”/ Temperatura të ulëta dhe borë, vështirësohet situata në Ukrainë

Ukrainasit po përballen me ulje temperaturash dhe borë, ndërsa mungesa e energjisë elektrike po e vështirëson akoma më shumë situatën. Tashmë 10 milio [...]
‘Katar’ 2022/– Kupa e Botës që thyen të gjitha traditat dhe… me gjyqtare femra! Gjithçka duhet të dini për botërorin që nis të dielën

‘Katar’ 2022/– Kupa e Botës që thyen të gjitha traditat dhe… me gjyqtare femra! Gjithçka duhet të dini për botërorin që nis të dielën

Të gjitha traditat thyhen në një moment. Përtej kritikave për Botërorin e organizuar në Katar, që pritet të nis këtë të dielë, ky kompeticion i rëndës [...]
“Lufta vazhdon” Ukraina mbledh forcat për të çliruar vendin nga okupimi rus

“Lufta vazhdon” Ukraina mbledh forcat për të çliruar vendin nga okupimi rus

Ukraina është zotuar të vazhdojë luftën kundër Rusisë, një ditë pasi ushtria e saj rimori qytetin jugor Kherson. Duke folur në një samit të Azisë Jug [...]
Të moshuarit marrin 3000 euro pension në Itali dhe jetojnë në Shqipëri

Të moshuarit marrin 3000 euro pension në Itali dhe jetojnë në Shqipëri

Nuk janë turistë, por qytetarë të Durrësit, për gati një viti. Alfio dhe Pinuccia kanë vendosur që të shijojnë vitet e pensionit në Shqipëri. Rastësis [...]
Ambasadori francez: Përkrahim vizat, por ka ca çështje për t’u diskutuar

Ambasadori francez: Përkrahim vizat, por ka ca çështje për t’u diskutuar

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, tha se Franca e mbështetë plotësisht liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës, megjithatë thekso [...]
Trump sulmon Guvernatorin e Florida-s: I mungon besnikëria! Në 2017 më kërkoi ndihmë i dëshpëruar

Trump sulmon Guvernatorin e Florida-s: I mungon besnikëria! Në 2017 më kërkoi ndihmë i dëshpëruar

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka sulmuar guvernatorin e Floridës, Ron DeSantis. Trump nënçmoi ish nxënësin e tij politik si një guvernator “ [...]
Aksident në Itali/ Humb jetën 22 vjeçarja shqiptare dhe 3 fëmijë

Aksident në Itali/ Humb jetën 22 vjeçarja shqiptare dhe 3 fëmijë

Një aksident tragjik i ndodhur mbrëmjen e së dielës i ka marrë jetën një 22-vjeçare shqiptare dhe 3 fëmijëve. Sipas mediave italiane aksidenti ka ndo [...]
Bie nga biçikleta, 11-vjeçarja shqiptare në Itali plagoset me sfurk në bark

Bie nga biçikleta, 11-vjeçarja shqiptare në Itali plagoset me sfurk në bark

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një 11-vjeçare shqiptare është plagour rëndë. Bëhet me dije se ngjarja ka nodhur në fermë në Ziano, në  Va [...]
1 2 3 4 29 20 / 288 POSTS