Category: BOTA

1 2 3 30 10 / 291 POSTS
Zbulon vajzën 15 vjeçare me të dashurin dhe i dhunon, përfundojnë në spital

Zbulon vajzën 15 vjeçare me të dashurin dhe i dhunon, përfundojnë në spital

Babai pasi zbulon vajzën e tij ne dhomën e gjumit së bashku me të dashurin e saj i dhunon ato. Rrahjet ishin aq të dhunshme sa që shtrimi në spital i [...]
PDIU pro paktit Rama-Meloni. Çfarë ndodhi me nacionalizmin e Shpëtim Idrizit?

PDIU pro paktit Rama-Meloni. Çfarë ndodhi me nacionalizmin e Shpëtim Idrizit?

U deshën vetëm pak kohë që marrëveshja për emigrantët e bërë në fshehtësi të plotë mes kryeministrit Edi Rama dhe homologes së tij italiane Georgia Me [...]
Komisionerja e KE për të Drejtat e Njeriut reagon ndaj memorandumit për pranimin e azilantëve në Shqipëri: “rrezikohet diskriminimi”

Komisionerja e KE për të Drejtat e Njeriut reagon ndaj memorandumit për pranimin e azilantëve në Shqipëri: “rrezikohet diskriminimi”

Komisionerja e Këshillit të Evropës për të Drejtat e Njeriut, Dunja Mijatoviq reagoi ditën e sotme me një njoftim zyrtar, ku shpreh shqetësimin e saj [...]
Organi i të drejtave të OKB-së miraton një mocion të diskutueshëm mbi urrejtjen fetare pas djegies së Kuranit

Organi i të drejtave të OKB-së miraton një mocion të diskutueshëm mbi urrejtjen fetare pas djegies së Kuranit

GJENEVË, 12 korrik (Reuters) - Këshilli i Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut miratoi të mërkurën një rezolutë të diskutueshme mbi urrejtjen [...]
NASA i jep lamtumirën e veçantë Peles, publikon imazhin e rrallë nga hapësira

NASA i jep lamtumirën e veçantë Peles, publikon imazhin e rrallë nga hapësira

NASA ka zgjedhur një mënyrë mjaft të veçantë për t’i dhënë lamtumirën e fundit legjendës braziliane të futbollit, Pele, i cili ndërroi jetë më 29 dhje [...]
Ambasada amerikane uron besimtarët për Krishtlindje: Një vit të ri të lumtur dhe të begatë!

Ambasada amerikane uron besimtarët për Krishtlindje: Një vit të ri të lumtur dhe të begatë!

Ambasada amerikane në Tiranë ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë në lidhje me festën e Krishtlindjes. Përmes një postimi në facebook [...]
Përmbytje “apokaliptike” në Kroaci/ 6 të vdekur në Ballkan nga moti i keq

Përmbytje “apokaliptike” në Kroaci/ 6 të vdekur në Ballkan nga moti i keq

Shira të rrëmbyer dhe erëra të furishme janë përplasur mbi bregdetin kroat, ku pemët janë shkulur nga rrënjët e deti ka dalë në rrugë. Uji vërshoi në [...]
Moti i keq kërcënon seriozisht Italinë, alarm i kuq në dy rajone

Moti i keq kërcënon seriozisht Italinë, alarm i kuq në dy rajone

Moti i keq nuk po godet vetëm vendin tonë. E gjithë Italia është përfshirë nga moti i keq për shkak të ciklonit “Poppea”. Reshjete dendura të shiut d [...]
“Furnizohuni me batanije”, ukrainasit paralajmërohen për një dimër të “acartë”: Shkalla e shkatërrimit është kolosale në…

“Furnizohuni me batanije”, ukrainasit paralajmërohen për një dimër të “acartë”: Shkalla e shkatërrimit është kolosale në…

Ukraina mund të përballet me ndërprerje të vazhdueshme të energjisë elektrike deri në mars, tha një ekspert i energjisë, për shkak të asaj që një zyrt [...]
ASTANA – Kazakistani ka nisur zgjedhjet presidenciale

ASTANA – Kazakistani ka nisur zgjedhjet presidenciale

ASTANA, 20 nëntor /ATSH-DPA/ – Kanë nisur zgjedhjet presidenciale në ish-republikën sovjetike të Kazakistanit të pasur me naftë dhe gaz, me presidenti [...]
1 2 3 30 10 / 291 POSTS