Category: LAJME

1 2 3 206 10 / 2060 POSTS
Zbulon vajzën 15 vjeçare me të dashurin dhe i dhunon, përfundojnë në spital

Zbulon vajzën 15 vjeçare me të dashurin dhe i dhunon, përfundojnë në spital

Babai pasi zbulon vajzën e tij ne dhomën e gjumit së bashku me të dashurin e saj i dhunon ato. Rrahjet ishin aq të dhunshme sa që shtrimi në spital i [...]
Në qiell të hapur dhe 7 muaj pa marrë bonusin e qirave, banorët e ish komunales në protestë: Veliaj mbaj premtimet

Në qiell të hapur dhe 7 muaj pa marrë bonusin e qirave, banorët e ish komunales në protestë: Veliaj mbaj premtimet

Rreth 40 familje që banonin tek ndërtesa e ish-komunales të prekura nga tërmeti i 2019-ës, kanë mbetur në qiell të hapur, pasi Bashkia e Tiranës i ka [...]
Marrëveshja për punësimin e romëve prej 4 vitesh e pa zbatuar, organizatat: I diskriminojnë dhe i përdorin vetëm për vota

Marrëveshja për punësimin e romëve prej 4 vitesh e pa zbatuar, organizatat: I diskriminojnë dhe i përdorin vetëm për vota

Në kuadër të javës së romëve u mbajt këtë të premte një event publik me përfaqësues të institucioneve publike sa i takon deklaratës së Poznanit. Event [...]
Kriza për punëtorë, legjislacioni nuk lejon aftësimin profesional të romëve dhe egjiptianëve të paarsimuar

Kriza për punëtorë, legjislacioni nuk lejon aftësimin profesional të romëve dhe egjiptianëve të paarsimuar

Kriza e mungesës së punëtorëve po ndihet në të gjithë sektorët e ekonomisë, duke u kthyer në një nga problematikat më të mëdha të bizneseve shqiptare. [...]
PS e Rithemelimi drejt zgjerimit, por jo për përfshirjen e egjiptianëve dhe romëve

PS e Rithemelimi drejt zgjerimit, por jo për përfshirjen e egjiptianëve dhe romëve

Dy partitë më të mëdha në vend, Partia Socialiste dhe ajo Demokratike e drejtuar nga grupimi i Berishës (Rithemelimi) janë duke zhvilluar takime në ba [...]
“Nuk shkaktojnë ndotje”, Gjykata e Elbasanit jep vendimin për Kurumin dhe R.B.H Belinë! Banorët jetojnë me tymin kancerogjen

“Nuk shkaktojnë ndotje”, Gjykata e Elbasanit jep vendimin për Kurumin dhe R.B.H Belinë! Banorët jetojnë me tymin kancerogjen

Gjykata e Elbasanit vendosi të cilësojë si të pafajshme dy kompanive “Kurum” dhe “R.B.H Belinë” të cilat akuzoheshin nga Prokuroria për ndotjen e mjed [...]
Politika e agjërimit elektoral, a po i luajnë “fenë” politikanët “hallall” fe-së?

Politika e agjërimit elektoral, a po i luajnë “fenë” politikanët “hallall” fe-së?

Gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit nuk ka sesi të mungojnë edhe shtrimet e darkave të iftarit nga eksponentët politikë, të cilët “pushtojnë” çdo kop [...]
‘Minimumi Jetik’ prej një viti “fle” në Kuvend, analizë kritike e retorikës shterpë politike! Shqipëria, me varfra në Rajon

‘Minimumi Jetik’ prej një viti “fle” në Kuvend, analizë kritike e retorikës shterpë politike! Shqipëria, me varfra në Rajon

Një ndër deklaratat më të ripërsëritura të kryeministrit Rama është padyshim ajo e zisë së bukës në kohën e Skëndërbeut. “Mirë po bukë… Bukë s’u ka m [...]
Patronazhistët “pushtojnë” bashkinë e Elbasanit, më shumë shoferë se specialistë në zyrat e shtetit! KLSH raporton shkeljet e rënda

Patronazhistët “pushtojnë” bashkinë e Elbasanit, më shumë shoferë se specialistë në zyrat e shtetit! KLSH raporton shkeljet e rënda

Një numër i lartë shkeljesh të rënda janë konstatuar në Bashkinë e Elbasanit e cila i ka shndërruar zyrat e saj të punësimit në terren të privilegjeve [...]
PDIU pro paktit Rama-Meloni. Çfarë ndodhi me nacionalizmin e Shpëtim Idrizit?

PDIU pro paktit Rama-Meloni. Çfarë ndodhi me nacionalizmin e Shpëtim Idrizit?

U deshën vetëm pak kohë që marrëveshja për emigrantët e bërë në fshehtësi të plotë mes kryeministrit Edi Rama dhe homologes së tij italiane Georgia Me [...]
1 2 3 206 10 / 2060 POSTS