Category: LAJME

1 2 3 123 10 / 1226 POSTS
“Ricikluesit”, ekspozitë fotografie me çaste nga sakrifica e mbijetesës (Foto Galeri)

“Ricikluesit”, ekspozitë fotografie me çaste nga sakrifica e mbijetesës (Foto Galeri)

Ekspozita me fotografi, ”Fragmente nga jeta e përditshme e mbledhësve të mbetjeve të riciklueshme. Sfidat dhe sakrificat në mungesë të një pune formal [...]
“Thuaja emrin”/ Elbasan, Marshim për vrasjen makabër të Liljana Buzos  dhe të të gjitha grave të rëna nga dora e bashkëshortëve të tyre

“Thuaja emrin”/ Elbasan, Marshim për vrasjen makabër të Liljana Buzos dhe të të gjitha grave të rëna nga dora e bashkëshortëve të tyre

“Thuaja emrin”, “Mos e vrit nënën time”, “Dhuna në familje është krim”,  ishin disa nga thirrjet e aktivisteve, grave, vajzave dhe qytetarëve që i’u b [...]
Vrau shokun e tij me armë, vetëdorëzohet autori Marjus Dema

Vrau shokun e tij me armë, vetëdorëzohet autori Marjus Dema

Marjus Dema, i cili dyshohet si autor i vrasjes së shtetasit Mehmet Qema, mbrëmjen e djeshme në lagjen 5 Maji në Tiranë, është vetëdorëzuar në polici. [...]
Raporti rajonal: Shqipëria zotëron shumicën e faktorëve që mundësojnë kapjen e shtetit, grupet përdorin entet publike “për të luftuar” njëri-tjetrin

Raporti rajonal: Shqipëria zotëron shumicën e faktorëve që mundësojnë kapjen e shtetit, grupet përdorin entet publike “për të luftuar” njëri-tjetrin

Në Shqipëri, mundësitë për kapjen e shtetit nga grupet e interesit janë më të mëdha se kudo në rajon, raportohet në një studim të fundit që publikoi L [...]
Melinda Gates paguan 130 mijë dollarë nata për të shmangur vëmendjen mediatike pas divorcit

Melinda Gates paguan 130 mijë dollarë nata për të shmangur vëmendjen mediatike pas divorcit

Melinda Gates thuhet se mori me qira ishullin privat Calivny në Grenada, Karaibe, ku paguan 132 mijë dollarë për një natë.  Lajmi për divorcin me ish [...]
I shuhet familja për shkak të helmimit – Deklarata e djalit të familjes Haliti

I shuhet familja për shkak të helmimit – Deklarata e djalit të familjes Haliti

Familja Haliti nga Gjilani, tre anëtarë të së cilës humbën jetën tek Gjiri i Lalzit pasi konsumuan kërpudha, situatë e cila rezultoi në helmim e deri [...]
Vajzat minorene shqiptare të pashoqëruara renditen në vend të dyte si azilkërkuese në Itali gjatë muajit Mars

Vajzat minorene shqiptare të pashoqëruara renditen në vend të dyte si azilkërkuese në Itali gjatë muajit Mars

36 minorene Shqiptare të pashoqëruara janë regjistruar si azilkërkuese duke zënë vendin e dytë pas atyre nga Costa D'avorio, duke lënë prapa ato nga N [...]
Në zonën e kuqe edhe Shqipëria. Rënia e raketës kineze në Tokë.

Në zonën e kuqe edhe Shqipëria. Rënia e raketës kineze në Tokë.

Raketa hapësinore kineze 'Long March 5B' mbetet shqetësim për disa shtete, sidomos shteti fqinj Italia, ndonëse drejtimi i raketës mund të ndryshojë p [...]
Ekzekutohet pa mëshirë biznesmeni i njohur. Gruaja i kishte rënë viktimë e atentatit ndaj tij

Ekzekutohet pa mëshirë biznesmeni i njohur. Gruaja i kishte rënë viktimë e atentatit ndaj tij

Dimi Korfiati, sipërmarrës i njohur në ishullin Zakynthos, Greqi është vrarë mesditën e sotme. Mediat shkruajnë se biznesmeni disa muaj më parë i kish [...]
Detaje nga ngjarja e rëndë – Ndërron jetë gruaja që u qëllua me armë nga bashkëshorti në Elbasan

Detaje nga ngjarja e rëndë – Ndërron jetë gruaja që u qëllua me armë nga bashkëshorti në Elbasan

Elbasan - Në afërsi të gjykatës në qytetin e Elbasanit u shënuan të shtëna me armë zjarri ku ish-polici 58-vjeçar Koço Buzo ekzekutoi për vdekje bashk [...]
1 2 3 123 10 / 1226 POSTS