Category: Kuriozitet

1 2 10 / 20 POSTS
Kthehet “Selector PRO”  forumi ndërkombëtar muzikor/Transmetimi i drejtpërdrejt në Shkurt

Kthehet “Selector PRO”  forumi ndërkombëtar muzikor/Transmetimi i drejtpërdrejt në Shkurt

Në vitin 2021, British Council Ukraine dhe Music Export Ukraine u bënë dixhitale për Selector PRO, dhe formati funksionoi aq mirë dhe u vendos  të vaz [...]
Merr karton të kuq gjatë ndeshjes, futbollisti dashurohet me gjyqtaren

Merr karton të kuq gjatë ndeshjes, futbollisti dashurohet me gjyqtaren

Futbolli mund të shkruajë jo vetëm histori te mëdha kampionësh por dhe histori të bukura dashurie. Pikërisht një histori e tillë e pati pikënisjen e s [...]
Studimi i fundit/Njerëzit që zgjohen  herët marrin më shumë mbështetje dhe janë më të lumtur se bufat e natës

Studimi i fundit/Njerëzit që zgjohen herët marrin më shumë mbështetje dhe janë më të lumtur se bufat e natës

Njerëzit e mëngjesit mund të kenë një histori të të qenit të bezdisshëm, por shkencëtarët kanë zbuluar se ata janë më të lumtur dhe marrin më shumë mb [...]
Lee Elder,profesionisti i golfit që u përball me racizmin në fushën e lojës

Lee Elder,profesionisti i golfit që u përball me racizmin në fushën e lojës

Golfi dhe sporti janë më të varfër pas vdekjes së 87-vjeçarit të Lee Elder. Një i huaj për shumë njerëz, por për fat të mirë jo për të gjithë. Në viti [...]
Në Mbretërinë e Bashkuar gratë me ngjyrë kanë katër herë më shumë gjasa të vdesin gjatë shtatzënisë dhe lindjes

Në Mbretërinë e Bashkuar gratë me ngjyrë kanë katër herë më shumë gjasa të vdesin gjatë shtatzënisë dhe lindjes

Në Mbretërinë e Bashkuar, gratë me ngjyrë kanë katër herë më shumë gjasa të vdesin në shtatzëni dhe lindje sesa gratë e bardha, sipas raportit të fund [...]
“Fast & Furious”, martohet vajza e aktorit të ndjerë Paul Walker: Vin Diesel e shoqëron në altar

“Fast & Furious”, martohet vajza e aktorit të ndjerë Paul Walker: Vin Diesel e shoqëron në altar

Modelja 22-vjeçare, Meadow Walker, vajza e Paul, aktorit që humbi jetën në një aksident tragjik fatal, është martuar me Louis Thornton-Allan. Ceremoni [...]
Regjisori i Squid game/”Kjo është një lojë për humbësit”

Regjisori i Squid game/”Kjo është një lojë për humbësit”

Nese e keni parë serinë e suksesshme të Netflix "Squid Game", lojërat e pafajshme të fëmijëve si tërheqja e litarit dhe drita e kuqe, drita jeshile mu [...]
Rikthimi i Adele pas divorcit” Fillova të mendoj për veten time”

Rikthimi i Adele pas divorcit” Fillova të mendoj për veten time”

Eshtë intervista e parë në 5 vjet dhe Adele flet për veten në 360 gradë. Ajo e bën atë në "Vogue Uk" e cila i kushton asaj kopertinën në të cilën spik [...]
Instagram, Facebook dhe WhatsApp bllokohen: për orë të tëra të paarritshme për shkak të një ruteri | Zuckerberg kerkon falje

Instagram, Facebook dhe WhatsApp bllokohen: për orë të tëra të paarritshme për shkak të një ruteri | Zuckerberg kerkon falje

Instagram, Facebook dhe WhatsApp bllokohen: për orë të tëra të paarritshme për shkak të një ruteri | Zuckerberg kerkon falje Kulmi i raporteve duke fi [...]
Locatelli/Përveç suksesit ne futboll edhe në dashuri

Locatelli/Përveç suksesit ne futboll edhe në dashuri

Sporti dhe romanca, një kombinim gjithnjë e më fitues në mediat sociale. Pas Marcell Jacobs që i bëri propozimin për martesë Nicole Daza -s së tij në [...]
1 2 10 / 20 POSTS