Category: INFO+

1 2 3 4 5 45 30 / 443 POSTS
Pse çmimi i energjisë elektrike në Evropë ka arritur nivele rekord?

Pse çmimi i energjisë elektrike në Evropë ka arritur nivele rekord?

Kostoja e energjisë elektrike është në rritje. Çmimet janë rritur vazhdimisht këtë vit, pasi rimëkëmbjet ekonomike po fillonin. Por vërehet një rritje [...]
Rritet çmimi i biletave të transportit ndërqytetas

Rritet çmimi i biletave të transportit ndërqytetas

Udhëtarët shprehen të shqetësuar për rritjen e çmimit të transportit. Nga ana tjetër edhe drejtuesit e automjeteve thonë se po punojnë në humbje."Me r [...]
Regjisori i Squid game/”Kjo është një lojë për humbësit”

Regjisori i Squid game/”Kjo është një lojë për humbësit”

Nese e keni parë serinë e suksesshme të Netflix "Squid Game", lojërat e pafajshme të fëmijëve si tërheqja e litarit dhe drita e kuqe, drita jeshile mu [...]
Elvis Naçi/ Do shes spitalin Baba Mondit dhe do ndërtoj…

Elvis Naçi/ Do shes spitalin Baba Mondit dhe do ndërtoj…

Imami Elvis Naçi ka menduar të shesë spitalin Kontinental Kryegjyshates Boterore Bektashiane për 850 milionë lekë të vjetra dhe paratë premton se do t [...]
Belgjika/ 4 ditë punë në javë më shumë efikasitet

Belgjika/ 4 ditë punë në javë më shumë efikasitet

Belgjika është një nga vendet e para në botë që eshtë duke miratuar planin e saj të punës në 4 ditë të javës. Sipas zëdhënësit të ekonomisë belge puna [...]
Protesta në Tiranë/Qytetarët, poshtë diktatura

Protesta në Tiranë/Qytetarët, poshtë diktatura

Qindra qytetarë u mblodhën pasditen e sotme para kryeministrisë për të protestuar kundër rritjes së çmimit të energjisë dhe të ushqimeve. Ata kërkuan [...]
e-Albania/Probleme me regjistrimin e vaksinave

e-Albania/Probleme me regjistrimin e vaksinave

Shumë qytetarë shprehen të shqetësuar mbi regjistrimin e vaksinimit të tyre ne portalin e Albania. Ata thonë se kanë pasur probleme me punëdhënësit k [...]
Instagram, Facebook dhe WhatsApp bllokohen: për orë të tëra të paarritshme për shkak të një ruteri | Zuckerberg kerkon falje

Instagram, Facebook dhe WhatsApp bllokohen: për orë të tëra të paarritshme për shkak të një ruteri | Zuckerberg kerkon falje

Instagram, Facebook dhe WhatsApp bllokohen: për orë të tëra të paarritshme për shkak të një ruteri | Zuckerberg kerkon falje Kulmi i raporteve duke fi [...]
Mirditë/Shpërthen bombula e gazit, humb jetën 65 vjeçari në banesë

Mirditë/Shpërthen bombula e gazit, humb jetën 65 vjeçari në banesë

Nje banesë është përfshirë nga flakët mesditën e sotme ne fshatin Resp të Mirditës. Një 65 vjeçar nuk ka mundur dot ti shpëtojë flakëve dhe ka gumbur [...]
Kelmend/Avioni bën ulje të detyruar, piloti dhe pasgjeri ia mbathin

Kelmend/Avioni bën ulje të detyruar, piloti dhe pasgjeri ia mbathin

Nje avion privat bën ulje të detyrar ne livadhet e Vermoshit.Policia e Kelmendit eshte nisur ne vendngjarje.Behet e ditur se nuk ka te lënduar.Piloti [...]
1 2 3 4 5 45 30 / 443 POSTS