Category: INFO+

1 2 3 45 10 / 443 POSTS
Sulmi në zemër/ 7 simptomat paralajmëruese një muaj më parë

Sulmi në zemër/ 7 simptomat paralajmëruese një muaj më parë

Sulmi në zemër është një urgjencë serioze dhe simptomat zakonisht shfaqen shpejt. Shenjat kryesore janë kryesisht dhimbje gjoksi dhe marrje mendsh. Me [...]
Çfarë është kanceri kolorektal? Simptomat që mund të keni dhe mëyrat e trajtimit

Çfarë është kanceri kolorektal? Simptomat që mund të keni dhe mëyrat e trajtimit

Kanceri kolorektal është sëmundja e tretë neoplazike malinje më e zakonshme pas kancerit të gjirit dhe mushkërive dhe shkaku i dytë më i zakonshëm i v [...]
Melankolia: Pse humori na përkeqësohet kur dita bëhet më e shkurtër?

Melankolia: Pse humori na përkeqësohet kur dita bëhet më e shkurtër?

Ndiheni të dëshpëruar me ndryshimin e stinës? Ndërsa dita shkurtohet, lodhja juaj shtohet dhe gjumi është i vështirë për ju? Mos u shqetëso, kjo që po [...]
Tiranë/Përfshihet nga flakët një kamion pranë pallatit me shigjeta

Tiranë/Përfshihet nga flakët një kamion pranë pallatit me shigjeta

Përfshihet nga flakët një kamion pranë mbikalimit tek ‘Pallati me Shigjeta’, në zonën e Unazës së re në Tiranë. Sipas dëshmitarëve, flakët kanë përfsh [...]
Shqipëria drejt kaosit, Banka Botërore: Përkeqësim i ekonomisë familjare nga rritja e çmimeve

Shqipëria drejt kaosit, Banka Botërore: Përkeqësim i ekonomisë familjare nga rritja e çmimeve

Banka Botërore thotë se rritja e çmimeve në Shqipëri do të përkeqësojë jetesën e familjeve shqiptare. Banka Botërore raporton se në këtë situatë ekono [...]
Shiste drogëra të forta në lokalet e Dhërmiut, arrestohet 52-vjeçari

Shiste drogëra të forta në lokalet e Dhërmiut, arrestohet 52-vjeçari

Një 52-vjeçar është arrestuar në Dhërmi, me akuzën e tregtimit të lëndëve narkotike. Policia njofton se shtetasit me iniciale A.T., gjatë kontrollit [...]
Mbreti Charli III/ Flet  për Harry dhe Meghan në fjalimin e tij të parë

Mbreti Charli III/ Flet për Harry dhe Meghan në fjalimin e tij të parë

Në fjalimin e tij të parë mbretëror drejtuar kombit, Charles III foli gjithashtu për gruan e tij Camilla dhe djemtë e tij William dhe Harry. Është nj [...]
Ngjarje e rëndë në Durrës/ Ndërron jetë 29 vjeçarja pasi…

Ngjarje e rëndë në Durrës/ Ndërron jetë 29 vjeçarja pasi…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mëngjes në Durrës, ku një 29-vjeçare është gjetur e pajetë nga familjarët në oborrin e shtëpisë. Dyshohet se e re [...]
Organizata e Reporterëve pa Kufij: në 2021 një “rekord” gazetarësh të arrestuar në botë, janë 488

Organizata e Reporterëve pa Kufij: në 2021 një “rekord” gazetarësh të arrestuar në botë, janë 488

Burma, Bjellorusia dhe Kina janë vendet me më shumë gazetarë të burgosur. Organizata e reporterëve pa kufij,RSF, shpjegon se rritja e gazetarëve të nd [...]
Lee Elder,profesionisti i golfit që u përball me racizmin në fushën e lojës

Lee Elder,profesionisti i golfit që u përball me racizmin në fushën e lojës

Golfi dhe sporti janë më të varfër pas vdekjes së 87-vjeçarit të Lee Elder. Një i huaj për shumë njerëz, por për fat të mirë jo për të gjithë. Në viti [...]
1 2 3 45 10 / 443 POSTS