Blendi Fevziu ‘plas bombën’: Koço Devole u nxorr nga spitali se s’kishte vende për të tjerët?!

Blendi Fevziu ‘plas bombën’: Koço Devole u nxorr nga spitali se s’kishte vende për të tjerët?!

Vështirësia e studentëve për të siguruar librat…
SA FAMILJE DOLËN NGA SKEMA E NDIHMËS EKONOMIKE…
Shkodër/ Mes këtyre ditëve të acarta familja në Shkodër rrezikon që të mbesë në mes të katër rrugëve.

Gazetari dhe moderatori Blendi Fevziu u shpreh sot në “Opinion” se aktori i ndjerë Koço Devole u nxorr nga spitali pasi nuk kishte vende për të sëmurët e tjerë që ishin më rëndë se ai.

Megjithatë më shumë se një konstatim kjo ishte një pyetje për ministren e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu.

Manastirliu tha se askujt nuk i është mohuar kurimi dhe shërbimi në spitale.

Biseda e plotë:

Fevziu: Koço Devole është nxjerrë nga spitali dhe është rikthyer prapë, s’ka pasur vende dhe është nxjerrë për t’i liruar vendin dikujt tjetër që ishte më rëndë?!

Manastirliu: Ju lutem se jam shumë e prekur nga kjo histori, nga humbja e një prej aktorëve dhe figurave më të shquara të ekranit…

Fevziu: Po iu referohem mediave…

Manastirliu: Nuk besoj se mund të ketë ndodhur kjo, që është nxjerrë dhe është kthyer prapë. Askujt nuk i është mohuar shërbimi dhe nuk i është vonuar shërbimi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0