Bie nga biçikleta, 11-vjeçarja shqiptare në Itali plagoset me sfurk në bark

Bie nga biçikleta, 11-vjeçarja shqiptare në Itali plagoset me sfurk në bark

Nëna shqiptare: “Dhimbje shkatërruese, pa Matias nuk do të kthehem në atë shtëpi”
Itali/ Kujdestarët e të moshuarve pa Green Pass, duhet të largohen nga shtëpia kuasistojnë
Itali – 14 viktima pas rënies së teleferikut – Këta janë emrat

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një 11-vjeçare shqiptare është plagour rëndë.
Bëhet me dije se ngjarja ka nodhur në fermë në Ziano, në  Valtidone. 11-vjeçarja ishte duke lëvizur me biçikletë, kur ka humbur kontrollin dhe ka rëndë, duke u goditur në bark nga një sfurk.
Vogëlushja është dërguar menjëherë në spital pas ngjarjes për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore dhe pritet t’i nënshtrohet një operacioni.
Në vendngjarje kanë ndërhyrë edhe karabinierët dhe zjarrfikësit për të zbardhur plotësisht ngjarjen.

COMMENTS

WORDPRESS: 0