Berlini refuzon 12 kërkesa për protesta

Berlini refuzon 12 kërkesa për protesta

Policia bën bilancin javor, 135 të arrestuar dhe 6 persona në kërkim
Dhunë apo sajesë?! E moshuara nga Fieri fajëson djalin dhe nusen, por kushëriri jep tjetër version
Studentët u nxorrën nga konviktet pa njoftim, UKS kërkon transparencë për planin e qeverisë

Policia gjermane refuzoi 12 kërkesa për protesta të shtunën dhe të dielën kundër masave kufizuese të Covid-19. Organizatorët e protestuave u njoftuan të mërkurën se kërkesat e tyre nuk u pranuan.

Pjesmarrësit kishin deklaruar se nuk do të mbanin maska dhe nuk do të respektonin distancën sociale. Ndaj, Policia deklaroi se për shkak të mos ruajtjes së standardeve të higjienës protestat nuk mund të lejoheshin.

Megjithatë, në Berlin forcat e policisë do të rriten për të ndaluar protestat e paligjshme. Në vecanti, protestën e lajmëruar më 1 gusht nga anëtarët e lëvizjes kundër bllokimit të vendit.

COMMENTS

WORDPRESS: 0