Ben Affleck: “Po të kisha qëndruar me Jennifer Garner, do të isha akoma i alkoolizuar”

Ben Affleck: “Po të kisha qëndruar me Jennifer Garner, do të isha akoma i alkoolizuar”

Zbulohet zogu i rrallë në Orikum…
Projektligji për pakicat kombëtare.
Goli i Xhakës mposht Izraelin, Shqipëria e nis me fitore Ligën e Kombeve

Tani i lumtur dhe i (ri) fejuar me ish-in e tij Jennifer Lopez duke përjetuar një romancë “të rinovuar” dhe të mrekullueshme, Ben Affleck reflekton për gabimet e së shkuarës.

Një prezantues në Howard Stern Show, aktori, 49 vjeçar, foli për varësinë e tij ndaj alkoolit duke thënë: “Unë ndoshta do të pija akoma nëse do të isha i martuar me Jennifer Garner”, duke shtuar: “Ndjenja e bllokuar në atë marrëdhënie më bëri të pija”.

Ben Affleck mes dy Jenniferave

Affleck, i cili kaloi shumë kohë në rehabilitim për varësinë ndaj alkoolit nga viti 2001 deri në vitin 2018, tregoi sesi filluan problemet e tij me alkoolin pikërisht kur ishte i martuar me Garnerin, me të cilin ka tre fëmijë: Violet, 16, Seraphina, 12 e Samueli 9 vjeç.

“Unë ndoshta do të pija akoma. Një pjesë e arsyes që fillova ta bëj këtë është … sepse u ndjeva i bllokuar,” pranoi drejtori i Argo Howard Stern, duke vënë në dukje se sa i mjerë ndihej në martesën e tij, por duke mos e ndërprerë atë për shkak të fëmijëve. “Ajo që bëra ishte të pija një shishe skoceze dhe të flija në divan, gjë që doli të mos ishte zgjidhja.” Aktori më pas rrëfeu se si ai dhe Garner ishin të vetëdijshëm se lidhja e tyre kishte pushuar së funksionuari: “Ne kishim një martesë që nuk funksionoi, kjo ndodh, edhe me dikë që e doni dhe e respektoni, por me të cilin nuk duhet të jemi më të martuar. Në fund u përpoqëm. Ne u përpoqëm, u përpoqëm sepse kishim fëmijë. Por të dy e dinim që ky nuk ishte modeli i martesës që donim t’ua kalonim fëmijëve tanë…”.

20211215 150309 20211215 150253 20211215 150354 20211215 150418 20211215 150437 20211215 150521 20211215 150544

Përkthyer nga Tgcom

COMMENTS

WORDPRESS: 0