Banorët e Bërxullës nuk i ndal shiu, protestojnë kundër Ministrisë dhe “Gener 2”

Banorët e Bërxullës nuk i ndal shiu, protestojnë kundër Ministrisë dhe “Gener 2”

Shënohen viktimat e para nga moti i keq! Pas 16 orësh kërkime, gjenden trupat e pajetë të babë e bir në Shkodër, i mori rrjedha e ujit
Krizë edhe për të pasurit, Zuckenberg largon nga puna 11 mijë njerëz
Hakerat iranianë nxjerrin në “shesh” të dhënat e patentave të shqiptarëve

Edhe pse në një mot të vështirë, banorët e Bërxullit kanë dalë në protestë dhe këtë të diel, ndërkohë që automjetet e firmës që po ndërton rrugën Thumanë-Kashar po punonin
“Po punon dhe të dielën se ndërtimi është pa leje dhe duan të përparojnë sa më shpejt”, thotë qytetari.
“Disa shtëpi nuk i legalizon shteti se janë afër lumit, ndërsa firmën e lejon të bëjë rrugën mbi shtratin e lumit. Qeveria është lidhur me krimin”, shprehet një banore.
Po punon dhe të dielën se ndërtimi është pa leje dhe duan të përparojnë sa më shpejt”, thotë qytetari.
“Disa shtëpi nuk i legalizon shteti se janë afër lumit, ndërsa firmën e lejon të bëjë rrugën mbi shtratin e lumit. Qeveria është lidhur me krimin”, shprehet një banore.

TCH

COMMENTS

WORDPRESS: 0