Author: redaksia

1 97 98 99 100 990 / 997 POSTS
Jam lodhur, lodhur, looodhur! Të fala nga zhgënjimi!

Jam lodhur, lodhur, looodhur! Të fala nga zhgënjimi!

Jam lodhur, lodhur, looodhur! Une jam ai, i riu që në ’90 bërtita fort rrugëve të qytetit tim për  Demokraci! E sot???? Unë jam ai Shqiptari që në [...]
Shijak/ Apel banorët-Rrezikojmë të mbetemi në mes të katër rrugëve…

Shijak/ Apel banorët-Rrezikojmë të mbetemi në mes të katër rrugëve…

15 familje të komunitetit egjiptian rrezikojnë të mbeten në mes të katër rrugëve në Shijak. Historia e tyre fillon para 5 viteve, kur përmbytjet e a [...]
Qytetet shqiptare me zemër më …

Qytetet shqiptare me zemër më …

Personat që kanë humbur jetën nga sëmundjet e aparatit të qarkullimit të gjakut (Ishemike të zemrës dhe tensioni i lartë i gjakut) u rritën me 2.4 % v [...]
Këshilla se si Universitet mund të rrisin praninë e tyre në rrjete sociale…

Këshilla se si Universitet mund të rrisin praninë e tyre në rrjete sociale…

1.Ndani lajmet, arritjet dhe momentet e stafit akademik dhe atij studentor. Një mënyrë e shkëlqyer dhe e lehtë për të rritur praninë në rrjetet soc [...]
Fier/ Si do të vemi në Europë ne, kur ne akoma jemi duke kërkuar bukën e fëmijëve…

Fier/ Si do të vemi në Europë ne, kur ne akoma jemi duke kërkuar bukën e fëmijëve…

Punëtorët e uzinës së përpunimit të thellë të naftës në Fier kanë dalë në një protestë para prefekturës, ku kërkojnë rrogat e prapambetura si dhe page [...]
Tjetër rast dhune në komisariat, 28-vjeçari: Policët më mbajtën 9 orë

Tjetër rast dhune në komisariat, 28-vjeçari: Policët më mbajtën 9 orë

Një tjetër rast dhune nga policia denoncohet në komisariatin e Pogradecit. 28-vjeçari I. B. denoncon efektivët e këtij komisariati për dhunë fizikë. [...]
Korçë/ Nxënësit me A.K. nuk përfitojnë nga shërbimet …

Korçë/ Nxënësit me A.K. nuk përfitojnë nga shërbimet …

Në qytetin e Korçës ndodhet “Shkolla Speciale”, një institutcion arsimor që ju vjen në ndihmë fëmijëve me aftësi të kufizuara. Kjo shkollë ndiqet n [...]
Matura Shtetërore, 560 policë në 206 shkolla të mesme…

Matura Shtetërore, 560 policë në 206 shkolla të mesme…

Policia e Shtetit ka angazhuar 560 efektivë në 206 shkollat e mesme të vendit për mbarëvajtjen e Maturës Shtetërore që nisi sot me provimin e gjuhës s [...]
Pas fotos virale, i vjen surpriza e jetës vajzës 5-vjeçare…

Pas fotos virale, i vjen surpriza e jetës vajzës 5-vjeçare…

Në vitin 2016,nje video qe tregon një vajze 5-vjeçare Filipinase që dërgon dhe merr babanë e saj nga puna çdo ditë ,u be virale dhe preku zemrat e mil [...]
Udhëzuesi manual i personave dembelë për të shpëtuar botën…

Udhëzuesi manual i personave dembelë për të shpëtuar botën…

Udhëzuesi manual i personave dembelë për të shpëtuar botën, sipas Kombeve të Bashkuara: 1. Lerini flokët dhe rrobat tuaja të thahen në mënyrë natyr [...]
1 97 98 99 100 990 / 997 POSTS