Author: redaksia

1 2 3 4 5 188 30 / 1874 POSTS
Zjarr në Elbasan/Re gjigande tymi përfshijnë qytetin

Zjarr në Elbasan/Re gjigande tymi përfshijnë qytetin

Mëngjesin e sotëm qyteti i Elbasanit u përfshi nga një shtëllungë e madhe tymi e shkaktuar nga djegia e dyshekëve të një fabrike private, në fshatin K [...]
Vajza nga Elbasani, fiton titullin “Shkencëtarja e Vitit në Austri”

Vajza nga Elbasani, fiton titullin “Shkencëtarja e Vitit në Austri”

Shqiponja Ahmetaj, vajza nga Elbasani, ka fituar çmimin ‘Hedy Lamarr Prize’ në Austri duke u cilësuar si shkencëtarja e vitit. Ajo është bijë e dy in [...]
Janari i gjen shqiptarët me vetëm dy operatorë telefonie, bashkohet One me Albtelecom-in

Janari i gjen shqiptarët me vetëm dy operatorë telefonie, bashkohet One me Albtelecom-in

Duke nisur nga muaji Janar i këtij viti, Shqipëria do ketë vetëm dy rrjete telefonie celulare. ONE Telecomunications dhe Albtelecom shpallën bashkimin [...]
NASA i jep lamtumirën e veçantë Peles, publikon imazhin e rrallë nga hapësira

NASA i jep lamtumirën e veçantë Peles, publikon imazhin e rrallë nga hapësira

NASA ka zgjedhur një mënyrë mjaft të veçantë për t’i dhënë lamtumirën e fundit legjendës braziliane të futbollit, Pele, i cili ndërroi jetë më 29 dhje [...]
‘Pako e Madhe’/800 milion lekë për fundvitin për 1 milion individë, të paqarta ende detajet

‘Pako e Madhe’/800 milion lekë për fundvitin për 1 milion individë, të paqarta ende detajet

Rama ka shpallur sot në rrjetin e tij social se 800 milion lekë do shpërndahen për shtresat në nevojë ditët e para të Janarit, pa sqaruar si do ndahen [...]
Reagon Eriselda Sefa, ‘përgënjeshtroj lajmin për therjen e pulës, ndihma ekonomike do i kthehej në janar’

Reagon Eriselda Sefa, ‘përgënjeshtroj lajmin për therjen e pulës, ndihma ekonomike do i kthehej në janar’

Pas ngjarjes së rëndë së vdekjes së Shpresa Canit në qytetin e Lushnjes, brenda ambienteve të kësaj bashkie, një lajm qarkulloi bujshëm në media se, k [...]
Kapet me drogë shefja kompjuterike e AKSH-it Erisa Fero, 58 kg hashash sekuestrohen, disa persona shpallen në kërkim

Kapet me drogë shefja kompjuterike e AKSH-it Erisa Fero, 58 kg hashash sekuestrohen, disa persona shpallen në kërkim

Erisa Fero është arrestuar nga policia kriminale e Korçës. Raportohet nga mediat se Erisa Fero, shefe kompjuterike në Agjencinë Kombëtare e Shoqërisë [...]
Vdes në zyrat e bashkisë Lushnje. I kishin ndërprerë ndihmën ekonomike

Vdes në zyrat e bashkisë Lushnje. I kishin ndërprerë ndihmën ekonomike

Ndërron jetë 60-vjeçaria nga fshati Çinar, e identifikuar si Shpresa Cani në ambientet e Bashkisë së Lushnjes, e cila gjendej aty pasi prej muajsh nuk [...]
‘Gëzuar Vitin e Ri’ në hijen e krizës ekonomike

‘Gëzuar Vitin e Ri’ në hijen e krizës ekonomike

Atmosfera e fundvitit në Shqipëri ka një traditë shumëvjeçare ku familjet bashkohen, takohen e ndajnë ëmbëlsirat midis tyre, por këtë vit kriza e ka z [...]
Keni dëgjuar për “depresionin” e Vitit të Ri? Disa këshilla se si ta tejkaloni

Keni dëgjuar për “depresionin” e Vitit të Ri? Disa këshilla se si ta tejkaloni

Edhe pse për shumë njerëz Viti i Ri është një periudhë gëzimi dhe festimi, disa mund të përballen me një humor të dëshpëruar gjatë kësaj periudhe. Ka [...]
1 2 3 4 5 188 30 / 1874 POSTS