Author: redaksia

1 195 196 197 198 1970 / 1972 POSTS
Tjetër rast dhune në komisariat, 28-vjeçari: Policët më mbajtën 9 orë

Tjetër rast dhune në komisariat, 28-vjeçari: Policët më mbajtën 9 orë

Një tjetër rast dhune nga policia denoncohet në komisariatin e Pogradecit. 28-vjeçari I. B. denoncon efektivët e këtij komisariati për dhunë fizikë. [...]
Korçë/ Nxënësit me A.K. nuk përfitojnë nga shërbimet …

Korçë/ Nxënësit me A.K. nuk përfitojnë nga shërbimet …

Në qytetin e Korçës ndodhet “Shkolla Speciale”, një institutcion arsimor që ju vjen në ndihmë fëmijëve me aftësi të kufizuara. Kjo shkollë ndiqet n [...]
Matura Shtetërore, 560 policë në 206 shkolla të mesme…

Matura Shtetërore, 560 policë në 206 shkolla të mesme…

Policia e Shtetit ka angazhuar 560 efektivë në 206 shkollat e mesme të vendit për mbarëvajtjen e Maturës Shtetërore që nisi sot me provimin e gjuhës s [...]
Pas fotos virale, i vjen surpriza e jetës vajzës 5-vjeçare…

Pas fotos virale, i vjen surpriza e jetës vajzës 5-vjeçare…

Në vitin 2016,nje video qe tregon një vajze 5-vjeçare Filipinase që dërgon dhe merr babanë e saj nga puna çdo ditë ,u be virale dhe preku zemrat e mil [...]
Udhëzuesi manual i personave dembelë për të shpëtuar botën…

Udhëzuesi manual i personave dembelë për të shpëtuar botën…

Udhëzuesi manual i personave dembelë për të shpëtuar botën, sipas Kombeve të Bashkuara: 1. Lerini flokët dhe rrobat tuaja të thahen në mënyrë natyr [...]
Pas 25 vitesh dëbohet familja shqiptare në Gjermani, vajza me lot në sy: 5 policë erdhën natën

Pas 25 vitesh dëbohet familja shqiptare në Gjermani, vajza me lot në sy: 5 policë erdhën natën

Lejla 16-vjeçare ka qenë duke mësuar për të përfunduar shkollimin e mesëm. E motra e saj, Elifja 10-vjeçare pothuajse kishte shkuar në shtrat, kur rre [...]
Fëmijet dhe interneti: Ja çfarë thonë statistikat për mbrojtjen e kërcënimeve në internet…

Fëmijet dhe interneti: Ja çfarë thonë statistikat për mbrojtjen e kërcënimeve në internet…

Nga viti 2016, 150 fëmijë dhe adoleshentë në Shqipëri kërkuan ndihmë pasi u ka ndodhur një ngjarje e rëndë në internet. Sipas Qendrës për Mbrojtjen [...]
112 vjeçarja apel: Pensioni prej 56 mijë lekë të vjetra s’më mjafton…

112 vjeçarja apel: Pensioni prej 56 mijë lekë të vjetra s’më mjafton…

Zonja 112-vjeçare, Mineko Rrapa, e lindur më datë 4 tetor 1906, merr një pension qesharak, vetëm 56 mijë lekë të vjetra. Djali i saj thotë se janë 6 [...]
Këto janë 5 librat që Bill Gates rekomandon për tu lexuar këtë verë…

Këto janë 5 librat që Bill Gates rekomandon për tu lexuar këtë verë…

1-Rreth mënyrës si po përmirësohet jeta dhe ku ka nevojë bota akoma të përmirësohet. 2-Një biografi e artistit, piktorit, hartuesit, skulptorit, ar [...]

Në mbrojtje të pyjeve, banorët e 4 fshatrave në protestë…

Banorët e 4 fshatrave të bashkisë së Bulqizës kanë rinisur protestat kundër shfrytëzimit nga koncesionari të pyllit të Malit të Bardhë. Kompania ko [...]
1 195 196 197 198 1970 / 1972 POSTS