Author: redaksia

1 186 187 188 189 190 199 1880 / 1981 POSTS
«Nuk ke të krahasuar me asnjë dashuri», doktor Tritan Kalo emocionon të gjithë me poezinë për vajzën e tij autike

«Nuk ke të krahasuar me asnjë dashuri», doktor Tritan Kalo emocionon të gjithë me poezinë për vajzën e tij autike

«Nuk ke të krahasuar me asnjë dashuri», doktor Tritan Kalo emocionon të gjithë me poezinë për vajzën e tij autike Mjeku i njohur Tritan Kalo, n [...]
Shkojnë të marrin nusen, rrëzohet helikopteri në Korçë

Shkojnë të marrin nusen, rrëzohet helikopteri në Korçë

Një ngjarje e pazakontë aksidentale ka ndodhur paraditen e së dielës në Korçë, me rrëzimin e një helikopteri në periferi të qytetit. Helikopteri i [...]
Jeni të mërzitur nga puna juaj? Shihni këto foto…

Jeni të mërzitur nga puna juaj? Shihni këto foto…

Me dhjetëra persona vdesin çdo vit në Dhaka të Bangladeshit teksa punojnë për të pastruar pusetat e bllokuara.  Ata nuk kanë asnjë veshje mbrojtë [...]
Fshati Gollumboç ne Pustec, është njëri nga shtatë fshatrat e kësaj bashkie që vuajnë mungesën e ujit të pijshëm.

Fshati Gollumboç ne Pustec, është njëri nga shtatë fshatrat e kësaj bashkie që vuajnë mungesën e ujit të pijshëm.

Fshati Gollumboç ne Pustec, është njëri nga shtatë fshatrat e kësaj bashkie që vuajnë mungesën e ujit të pijshëm. Jo vetem që nuk ka rrjet ujesjellësi [...]
Në burgjet shqiptare, të dënuar me probleme mendore

Në burgjet shqiptare, të dënuar me probleme mendore

716 të burgosur në Shqipëri vuajnë nga probleme mendore. Sipas Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, Arben Çuko, shifra është alarmante. 269 janë shp [...]
58-vjeçari ndërroi jetë në traget, familjarët: Nuk kishte mjek

58-vjeçari ndërroi jetë në traget, familjarët: Nuk kishte mjek

Isa Koni quhej 58-vjeçari që ndërroi jetë në tragetin e Linjës Bari Durrës rreth orës tre të mëngjesit. Ngjarja ndodhi në udhëtim e sipër, kur ai kthe [...]
Urdhri me i ri nga MASR

Urdhri me i ri nga MASR

Ndalohet përdorimi i telefonave celularë në shkolla! [...]
8 vjeçarja e pastrehë bën detyrat në shi, por më pas ndodhë mrekullia

8 vjeçarja e pastrehë bën detyrat në shi, por më pas ndodhë mrekullia

Përkushtimi i Elaine frymëzoi një student universitar për të krijuar një faqe crowdfunding për ta ndihmuar atë. Faqja ka mbledhur me sukses fonde [...]
Një frut i rrallë medicinal po kultivohet në Shqipëri, vlerat e të cilit janë të jashtëzakonshme për kurimin e shumë sëmundjeve dhe problemeve shëndetësore.

Një frut i rrallë medicinal po kultivohet në Shqipëri, vlerat e të cilit janë të jashtëzakonshme për kurimin e shumë sëmundjeve dhe problemeve shëndetësore.

Bëhet fjalë për Aronian. Një frut ngjyrë vjollcë, i vogël, por shumë i fuqishëm. Kjo kokërr e vogël ka një shije të veçantë që të rrudh qiellzën dhe q [...]
Policia që duam arreston djalin Egjyptian tek sa punonte për kafshatën e bukës.

Policia që duam arreston djalin Egjyptian tek sa punonte për kafshatën e bukës.

Policia e Kavajës arrestoj dje të riun Edmond Driza, 22 vjecarin Egjyptian nga Tirana, që jeton në kavaj. Si të mos kishte më kriminel të tjerë në Shq [...]
1 186 187 188 189 190 199 1880 / 1981 POSTS