Author: redaksia

1 2 3 96 10 / 954 POSTS
“Kandidati i pavarur nuk është parti politike”/Debreshi dhe avokati  Sejrani  çojnë në Kushtetuese “Pragun Kombëtar 1%”

“Kandidati i pavarur nuk është parti politike”/Debreshi dhe avokati Sejrani çojnë në Kushtetuese “Pragun Kombëtar 1%”

Kandidati i pavarur i qarkut Bulqizë Elton Debreshi së bashku me avokatin Gentian Sejrani dorëzuan sot Kërkesën  drejtuar Gjykatës Kushtetuese të Repu [...]
“Thirra Thërret”/ Protestë kundër ndërtimit të HEC-it në Mirditë- Arrestohen aktivistë dhe qytetarë

“Thirra Thërret”/ Protestë kundër ndërtimit të HEC-it në Mirditë- Arrestohen aktivistë dhe qytetarë

Banorë të Thirrës së Mirditës, qytetarë e aktivistë protestuan sot kundër ndërtimit të një hidrocntrali që ia rrezikon jetën banorëve të fshatrave p [...]
Detaje nga krimi i rëndë në Kavajë / E lidhi në makinë dhe e dogji të gjallë

Detaje nga krimi i rëndë në Kavajë / E lidhi në makinë dhe e dogji të gjallë

Kavajë: Zbardhen të tjera detaje të rënda nga krimi horror që tronditi këtë mesditë Kavajën dhe mbarë vendin. Gazetarja Klodjana Haxhiaj raporton për [...]
Nxënësit romë dhe egjiptianë vuajnë pasojat e segregimit në shkollat shqiptare

Nxënësit romë dhe egjiptianë vuajnë pasojat e segregimit në shkollat shqiptare

Shkolla 9-vjeçare “Naim Frashëri” në qytetin e Korçës ishte prej vitesh pasqyra tipike e segregimit në arsim –të gjithë nxënësit e kësaj shkolle i për [...]
Zgjedhjet 2021/ Nevoja  për t’u përfshirë politikisht në një moment ku njerëzit e kanë humbur besimin te politika

Zgjedhjet 2021/ Nevoja për t’u përfshirë politikisht në një moment ku njerëzit e kanë humbur besimin te politika

“Unë vij nga një komunitet ku e di shumë mirë çfarë do të thotë të jesh poshtë. Është shumë e vështirë çfarë ndodh kur dëshiron të ngresh zërin për di [...]
8-të Prilli Dita Botërore e Komunitetit Rom/ Festë apo protestë

8-të Prilli Dita Botërore e Komunitetit Rom/ Festë apo protestë

8 prilli është një ditë e shënuar për  romët, në mbarë botën. Eshtë një ditë që celebron kulturën , historinë,  gjuhën, traditën dhe çdo vlerë tjetër [...]
“30 vite sfida”- A beson komuniteti rom dhe egjiptian te politika?

“30 vite sfida”- A beson komuniteti rom dhe egjiptian te politika?

‘Informim.al’ organizoi një takim me përfaqësuesit e komunitetit rom dhe egjiptian në qytetin e Elbasanit me temë: “Pjesëmarrja e përfaqësuesëve të ko [...]
FOTO/ Kandidon si deputet i pavarur, policia gjobit me 50 milionë lekë minatorin Elton Debreshi

FOTO/ Kandidon si deputet i pavarur, policia gjobit me 50 milionë lekë minatorin Elton Debreshi

Policia e Bulqizës dënon me 50 milionë lekë gjobë kandidatin e pavarur si deputet në zgjedhjet e 25 prillit, minatorin Elton Debreshi. Lajmi është bë [...]
Njihej si i forti i qytetit/ Kush është personi që mbeti i vrarë në Shkodër, gjendet dhe një makinë e djegur

Njihej si i forti i qytetit/ Kush është personi që mbeti i vrarë në Shkodër, gjendet dhe një makinë e djegur

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak minuta më parë në qytetin e Shkodrës. Sipas Balkanweb është vrarë me armë zjarri, i forti i Shkodrës, B [...]
Kriza ka përfshirë vendin/ Si mund të ringrihet Shqipëria

Kriza ka përfshirë vendin/ Si mund të ringrihet Shqipëria

Vendi mund të dalë nga kriza e shumëfishtë që ka prekur duke investuar në sektorin e edukimit – shprehen ekspertët Selami Xhepa dhe Adrian Civici. Pr [...]
1 2 3 96 10 / 954 POSTS