Ambulanca vonoi 40 minuta, vdes i moshuari në Kombinat

Ambulanca vonoi 40 minuta, vdes i moshuari në Kombinat

Taksa e parkimit në Spital, ja sa janë të ardhurat që përfiton Qendra Spitalore Elbasan nga qytetarët
‘Korsi preferenciale’ drejt shërbimit spitalor
Trauma e Këshilltarit Holandez në Spitalin e Traumës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Kombinat, Tiranë, ku humbur jetën një person. Bëhet me dije se personi që ka humbur jetën është i gjinisë mashkull, rreth 60 vjeç, identiteti i të cilit nuk dihet ende.

Dyshohet se 60-vjeçari ka humbur jetën si pasojë e një infarkti. Kanë qenë qyetatrët që kanë parë pa ndenja qytetarin pranë rrugës dhe kanë njoftuar ambulancën. Qytetari i pajetë ka qëndruar në rrugë për rreth 40 minuta pasi ambulance është vonuar për të shkuar në vendin e ngjarjes.
Lajmi njoftohet në disa portale online dhe ende nuk ka asnjë informacion nëse vdekja mund të ishte paralajmëruar. Sidoqoftë, vonesa është një faktorët kryesorë që shkaktojnë vdekjet nga infarkti.

 

Burimi:newsbomb.al

COMMENTS

WORDPRESS: 0