Aksidenti në Elbasan/ Humb jetën 21 vjeçari

Aksidenti në Elbasan/ Humb jetën 21 vjeçari

Tragjedi në ditët e para të 2022/ 5 të vdekur dhe 21 të plagosur nga përplasja e autobuzit
Në zonën e kuqe edhe Shqipëria. Rënia e raketës kineze në Tokë.
Arrestohet shoferi i kamionit që u përplas me benzin në Rrogozhinë – Elbasan ku humbi jetën 27 vjeçari

Një aksident me vdekje ka ndodhur këtë të martë në aksin rrugor Elbasan-Librazhd në fshatin Mirakë.

Viktimë mbeti i riu Rei Palloshi 21 vjec nga qyteti i Elbasanit. I riu, i cili po udhëtonte me mjetin e tij tip audi 3 ngjyrë të bardhë ka dalë nga rruga duke përfunduar në një arë, ndërsa mjeti është kthyer përmbys.

Burimet bëjnë me dije se ka qenë një kalimtar i rastit ai që ka pikasur makinën e përmbysur duke njoftuar policinë. Ka dyshime se dalja e mjetit nga rruga të ketë ndodhur shumë më parë nga se u lajmërua policia, pasi nga kqyrja e mjetit motorri ka qënë i ftohtë.

U desh ndërhyrja e mjeteve të zjarrfikëses për nxjerrjen e trupit nga makina, ndërsa policia fillimisht kërkoi për një trup të dytë por fatmirësisht rezultoi se 21 vjecari kishte qënë i vetëm në mjet.

Shkak për aksidentin mendohet se është bërë lagështira e madhe që ka qenë e pranishme në këtë aks rrugor. Grupi hetimor në vendngjarje nisi hetimet për këtë rast.

Marrë nga Faxnews

COMMENTS

WORDPRESS: 0