Aksident tragjik në Lushnje – Regjistrohen 2 viktima

Aksident tragjik në Lushnje – Regjistrohen 2 viktima

Sërish aksident me pjesëmarrës linjat e transportit publik në Tiranë, Audi përplaset me autobusin e Tiranës së Re
Aksident rrugor në Turqi, raportohet për 16 viktima dhe 21 të plagosur
Makina përplas motorin/ Ndërron jetë 15 vjeçari në Belsh, në gjendje të rëndë bashkëmoshatari

Sot një aksident i rëndë është shënuar në Lushnje në fshatin Bubullimë nga i cili raportohen dy viktima.

Siç duket makina kishte dalë nga rruga duke përfunduar në kanal. Makina ka patur drejtues Xhezmi Ofashin 68 vjeç. Ai po udhëtonte së bashku me një vajzë ku për të cilën dyshohej se ishte e bija, por pas hetimeve është provuar se Xhezmi Ofashi ishte taksist pa letra, ndërsa vajza 22 vjeç që po udhëtonte me të quhej Aurora Basha.

 

Njoftimi i policisë sot:

Sot rreth orës 13:20 në rrugën dytësore Kolonjë-Bubullimë, në urën e fshatit Bubullimë, automjeti tip ‘Toyota’ ka dalë nga rruga dhe ka rënë në kanal. Për pasojë kanë ndërruar jetë shtetasI Xh. O., 68 vjeç, banues në Berat dhe një shtetase ende e paidentifikuar.Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon mbi zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

COMMENTS

WORDPRESS: 0