Aksident rrugor në Turqi, raportohet për 16 viktima dhe 21 të plagosur

Aksident rrugor në Turqi, raportohet për 16 viktima dhe 21 të plagosur

Aksident tragjik në Lushnje – Regjistrohen 2 viktima
Arrestohet shoferi i kamionit që u përplas me benzin në Rrogozhinë – Elbasan ku humbi jetën 27 vjeçari
Sërish aksident me pjesëmarrës linjat e transportit publik në Tiranë, Audi përplaset me autobusin e Tiranës së Re

Gjashtëmbëdhjetë njerëz humbën jetën dhe 21 të tjerë u plagosën të shtunën në një aksident rrugor në juglindje të Turqisë ku u përfshinë një autobus, një zjarrfikëse dhe një ambulancë.

“Në total, 16 nga qytetarët tanë humbën jetën dhe 21 u plagosën …. në një aksident që përfshiu një autobus, një ekip urgjence dhe një ambulancë … midis qyteteve të Gaziantep dhe Nizip,” tha Davut Gul, guvernatori i provincës Gaziantep.

Agjencia e lajmeve DHA tha se një ambulancë, një kamion zjarrfikës dhe një autobus që transportonte gazetarë u goditën nga një autobus pasagjerësh.

“Tre zjarrfikës, dy punonjës të urgjencës dhe dy gazetarë janë midis të vdekurve,” tha guvernatori i Gaziantepit.

Fotografi në DHA treguan pjesën e pasme të një ambulance të dëmtuar dhe mbeturinat metalike të shpërndara rreth saj

COMMENTS

WORDPRESS: 0