Aksident/ Një i vdekur dhe tre te plagosur rëndë

Aksident/ Një i vdekur dhe tre te plagosur rëndë

Greqi/ Humbin jetën dy vëllezërit shqiptarë në një aksident
Vajza në koma prej tre javësh rihap sytë falë zërit të Gigi D’Alessio
Elbasan/Aksident në aksin rrugor Elbasn – Metarlugji

4 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur pasditen e djeshme në aksin rrugor Milot-Rrëshen, por disa orë më pas njëri ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:55, pranë fshatit Skuraj, ku një mjet tip ‘Renault’ është përplasur me një tip ‘Ford’, e si pasojë e përplasjes kanë pësuar dëmtime katër persona. Të lënduarit u transportuar në spitalin e Traumës në Tiranë, por 52-vjeçari me iniciale A.S., ka ndërruar jetë vite më vonë.

Deri më tani dihet se u plagosën katër persona, 3 gra që ndodheshin në të njëjtin automjet dhe shoferi i automjetit tjetër, por gjithashtu nuk është bërë me dije as identiteti i tyre. Ndërkohë që grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

Marrë nga News 24

COMMENTS

WORDPRESS: 0