Aksident në Rrugën e Kombit, tre të plagosur

Aksident në Rrugën e Kombit, tre të plagosur

Gjykata Drejtave të Njeriut/ Policia shkel nenin 3 të Konventës ndaj tre anëtarëve të minoritetit rom
Të mbledhur anembanë vendit, të rinjtë vazhdojnë të shtojnë kërkesat, për një arsim cilësor, pa pagesë, me kushte të përshtatshme për ta.
Korçë/Humb jetën në gjumë 51 vjeçarja, pasi mori mjekimin nga spitali

Një aksident ka ndodhur në dalje të autostradës Milot-Fushë Krujë në hyrje të Rrugës së Kombit.

Dy makina janë përplasur kokë më kokë, për pasojë kanë mbetur të plagosur tre persona.

Ata janë dërguar me urgjencë për ndihmë mjekësore në spitalin e Laçit, nga ku mësohet se ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Nga të dhënat paraprake të policisë, shkak i aksidentit mendohet të jetë bërë moti me shi dhe lagështira në rrugë.

Mcntv

COMMENTS

WORDPRESS: 0