Aksident në aksin Elbasan-Peqin/ Shkak moti i keq

Gratë në Skoci tani kanë të drejtë ligjore për produkte falas për menstruacionet
Gjobat e vendosura nga Komisioneri për Mbrojtjen nga Diskriminimi/ Janë mbledhur vetëm 20% e tyre në 5-së vite.
Ndodh për herë të parë në Shqipëri, të moshuarit burg të veçantë me pamje nga liqeni

Një aksident me pasojë plagosjen e dy personave ka ndodhur pak më parë në aksin Elbasan-Peqin, pranë fshatit Papër.

Mësohet se dy mjete janë përplasur me njëra tjetrën dhe janë lënduar dy drejtuesit, të cilët janë dërguar në spital.

Gjendja e tyre nuk dihet ende ndërsa paraprakisht dyshohet se aksidenti ka ndodhur si pasojë e motit të keq dhe shpejtësisë me të cilën po lëviznin mjetet.

Pas përplasjes mes tyre, mjetet janë përplasur dhe me bordurën anësore të rrugës duke pësuar edhe me shumë dëme materiale.

Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes, për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.IMG_5675

COMMENTS

WORDPRESS: 0