Aksident i rëndë në Itali, vdes 24-vjeçarja shqiptare! E përplasi makina teksa shkonte për në punë

Aksident i rëndë në Itali, vdes 24-vjeçarja shqiptare! E përplasi makina teksa shkonte për në punë

SPAK lëshon urdhër-arrest për Rrumin e Shijakut! I dha avokatit 9 mijë euro për të marrë 45 mijë m2 tokë! Sekuestrohet 403 mijë m2 tokë në Gjirin e Lalëzit
Raporti/ Edhe dhuna ka kosto, ja sa dollarë përllogaritet për person është në Shqipëri
Aksidentohet makina e ushtrisë te “Qafa e Vishës” në Himarë, si është gjendja e ushtarëve

ITALI – Një aksident tragjik i ka marrë jetën një 24-vjeçareje shqiptare mbrëmjen e së premtes në zonën e San Martinos. Pas 3 ditëve në kujdes intensiv, nuk arriti t’i mbijetojë plagëve të rënda. Blerina Kryeziu, e reja nga Kosova, punonte si kamariere në restorantin e njohur “da Silvano”. Prej më shumë se tre vitesh e reja, e martuar prej disa muajsh, punonte në restorantin San Martino. Të premten, rreth orës 19:00 ishte nisur për në restorant se do të niste turnin.
Ajo po ecte në këmbë përgjatë një rruge pa ndriçim. Ishte një automjet tip ‘Nissan Juke’ që e goditi duke e çuar rreth 10 metra më larg. E reja, e cila jetonte në Treviso dhe së shpejti do të shkonte të jetonte në San Biagio. Pas tre ditësh në terapi intensive, mjekët deklaruan të hënën pasdite të vonë të renë të vdekur.

COMMENTS

WORDPRESS: 0