Agjensitë imobiliare/Nëse keni shtëpi për të shitur, mundohuni ta shisni sa më shpejt

Agjensitë imobiliare/Nëse keni shtëpi për të shitur, mundohuni ta shisni sa më shpejt

Tronditet Durrësi, shpërthen lënda plasëse në oborrin e një shtëpie, policia jep detajet e para
Raporti, Banka Botërore: 63% e nxënësve në Shqipëri në varfëri mësimore
Aktivistet feministe në protestë: “Askush nuk duhet të vdesë nga i ftohti dhe uria në 2022 (Foto Lajm)

Nëse keni shtëpi pë të shitur undohuni ta shisni sa më shpejt përndryshe do ta shisni më lirë në të ardhmen e afërt.
Kjo është thirrje nga agjensitë imobiliare të cilët lajmërojnë një ulje të çmimeve të shtëpiave.Ato theksojnë që me rritjen e çmimit të energisë çdo produkt rritet në çmim përveç pronave.Për shkak se njërëzit e kanë vemendjen totalisht tek blerja e ushqimeve dhe nevojave të tjera ditore, interesi për blerjen e një shtëpie ulet kështu që sjell dhe një ulje te çmimit të shtëpive sidomos atyre banesave që janë ende duke u ndërtuar.

COMMENTS

WORDPRESS: 0