Adnan Xholi, Altin Dumani dhe Edvin Kondili plotësojnë kushtet ligjore për të vazhduar garën për kreun e SPAK

Adnan Xholi, Altin Dumani dhe Edvin Kondili plotësojnë kushtet ligjore për të vazhduar garën për kreun e SPAK

Elbasan/ Vihen në pranga 2 shtetas , procedohen 3 në gjendje të lirë për vepra të ndryshme penale
Dështon plani/ Sekuestrohen 15 000 paund në Rinas, 26-vjeçarja i kishte fshehur në një…
U dëmtua nga moti i keq, rivendoset në punë linja 35kV Shkodër-Velipojë, bashkë me nënstacionet

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka nisur diskutimin për verifikimin e kushteve ligjore për kandidatët e SPAK.

Komisioni i Zhvillimit të Karrierës pasi ka marrë aplikimin e 3 kandidatëve (Adnan Xholi, Altin Dumani dhe Edvin Kondili) ka arritur në përfundim se ata nuk kanë masa disiplinore në fuqi dhe se kanë paraqitur platformën e tyre.

Sipas KLP, Adnan Xholi, Altin Dumani dhe Edvin Kondili plotësojnë kushtet ligjore për të vazhduar garën për kreun e SPAK.

Kandidatura e tyre miratohet me 10 vota pro, në mungesë të anëtares Esmeralda Keshi./tvklan.al

COMMENTS

WORDPRESS: 0