1 2 3 112 10 / 1113 POSTS
Sindikatat e Kujdesit Shëndetsor/ Investoni në sistemin shëndetësor

Sindikatat e Kujdesit Shëndetsor/ Investoni në sistemin shëndetësor

Disa nga Sindikatat Ndërkombëtare si ITUC, Unioni Global i UNI, Shërbime Publike Ndërkombëtare, Education International, Federata Ndërkombëtare e Pun ...
Policia Shtetit/ Kujdes nga mashtrimet në Whats-up

Policia Shtetit/ Kujdes nga mashtrimet në Whats-up

Njësia për Hetimin e Krimeve kompjuterike i vjen në ndihmë qytetarëve, për parandalimin e mashtrimeve nëpërmjet aplikacioneve të mesazhit, me qëllim ...
Raporti i KE: Në Shqipëri u prekën më shumë të rinjtë, borxhi kërceu në 81.5% të PBB-së

Raporti i KE: Në Shqipëri u prekën më shumë të rinjtë, borxhi kërceu në 81.5% të PBB-së

Shpërthimi i COVID-19 dhe masat për të kontrolluar përhapjen e tij kanë ndikuar rëndë në ecurinë ekonomike në tremujorin e dytë të vitit 2020 në të g ...

Ishte në Siri për kthimin e fëmijëve, shefi i antiterrorit zbardh detajet: Kemi identifikuar…

Shefi i antiterrorit Gledis Nano, i cili ka qenë i përfshirë në misionin e rikthimit të qytetarëve shqiptarë nga kampi Al- Hawl ka treguar detaje të ...
Gjykata: Listat e partive për zgjedhjet parlamentare, 25% e kuotave grave

Gjykata: Listat e partive për zgjedhjet parlamentare, 25% e kuotave grave

Gjykata Kushtetuese e Gjeorgjisë, në vendimin e 25 shtatorit mbështeti kuotat e reja gjinore prej 25% të futura në listat parlamentare të partive pro ...
A do t’i kthehemi normalitetit dhe a do të funksionojë gjithçka si më parë? Ja çfarë thotë studiuesi Ramë Hajraj rreth ndikimit të Covid në mjedis

A do t’i kthehemi normalitetit dhe a do të funksionojë gjithçka si më parë? Ja çfarë thotë studiuesi Ramë Hajraj rreth ndikimit të Covid në mjedis

Pandemia e koronavirusit ka ndikuar në të gjitha sferat e jetës. Por ndërsa Covid-19 ka shkaktuar qindra mijëra të vdekur, pandemia ka patur një efek ...
Franca në prag të një izolimi të ri kombëtar, Parisi ndër qytetet më të rrezikuar

Franca në prag të një izolimi të ri kombëtar, Parisi ndër qytetet më të rrezikuar

Franca, me shumë gjasa do t’i nënshtrohet një izolimi të dytë për shkak të numrit të lartë të të infektuarve nga Covid-19. Qytetet ku gjendja duket m ...
Alarm për bombë në Aeroportin e Rinasit/ Bie sistemi i alarmit, evakuuohen të gjithë punonjësit dhe qytetarët

Alarm për bombë në Aeroportin e Rinasit/ Bie sistemi i alarmit, evakuuohen të gjithë punonjësit dhe qytetarët

Dyshime për bombë në aeroportin Ndërkombëtar të Rinasit. Evakuohen punjonjësit dhe qytetarët nga Rinasi, bie sistemi i alarmit.  Forca të ...
Idajet Beqiri zbulon bisedën që fundos Sali Berishën, ja çfarë i tha Azem Hajdari babait të Fatmir Haklajt për vrasjen e Shkëlqimit

Idajet Beqiri zbulon bisedën që fundos Sali Berishën, ja çfarë i tha Azem Hajdari babait të Fatmir Haklajt për vrasjen e Shkëlqimit

Avokati i Izet Haxhisë ka deklaruar në emisionin “Repolitix” se dosja e vrasjes së Azem Hajdarit ka shumë mangësi, që nga ardhja e Fatmir Haklajt në ...
Efektet e pandemisë / Rreth 49 mijë të papunë  në 3 mujorin e dytë 2020, 20 mijë prej tyre janë të rinjë

Efektet e pandemisë / Rreth 49 mijë të papunë në 3 mujorin e dytë 2020, 20 mijë prej tyre janë të rinjë

 Pandemia e Covid-19 ka reduktuar ndjeshëm numrin e të punësuarve këtë vit duke nxjerrë nga tregu i punës 48.7 mijë të papunë, në krahasim me dh ...
1 2 3 112 10 / 1113 POSTS