6 Dhjetori, mësim normal edhe në Tiranë

6 Dhjetori, mësim normal edhe në Tiranë

Durrës Bulevardi Dyrrah, problemi i përditshëm i drejtuesve të automjeteve
Shqipëria kërcënohet nga moti i keq/ Dalja e lumenjeve nga shtrati rrezikon përmbyjtje në Vlorë dhe Shkodër
Tërmeti i 2019 u shkatërroi banesën, familja Kela në Shkodër jeton mes erës dhe shiut: Na ka rënë një pjesë e çatisë, ujin e heqim me kova! Apeli për ndihmë

E marta e 6 Dhjetorit nuk do të jetë pushim as për shkollat e Tiranës.

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka sqaruar edhe një herë se pavarësisht Samitit Bashkimit Euriopian – Ballkani Perëndimor që do mbahet në Tiranë, mësimi do të vijojë normalisht.

“Ky është nder dhe vlerësim i madh për vendin tonë, por s’ka arsye për të ndaluar procesin mësimor”, shprehet Kushi në reagimin e vet.

Ajo gjithashtu u kërkon ndjesë nxënësve dhe mësuesve për keqinformin rreth kësaj dite.

Tv Klan

COMMENTS

WORDPRESS: 0