25 vjeçari humb jetën pas kontaktit më korrentin/ Familjarët: “Ambulanca ka vonuar dhe ai vdiq”

25 vjeçari humb jetën pas kontaktit më korrentin/ Familjarët: “Ambulanca ka vonuar dhe ai vdiq”

Shkodër/ Mes këtyre ditëve të acarta familja në Shkodër rrezikon që të mbesë në mes të katër rrugëve.
“Një shije shumë të keqe dhe një imazh te pariparueshëm”- Politikania Gjermane letër Ramës për përdorimin e të dhënave personale për qëllime elektorale
“Më mirë i ndershëm dhe të falimentoj se sa i pasur dhe të helmoj njerëzit”.

Një i ri humbi jetën mesditën e sotme në Tiranë si pasojë e kontaktit me rrymën elektrike. Viktima është  25 vjeçari Amarildo Basi nga komuniteti rom që ndodhet në zonën e Shkozës.

Ngjarja e Rëndë ndodhi në Uzinënën e  e Autotraktorrëve dhe sipas familjarëve të viktimës,  ai vdiq gjysëm ore pasi ra në kontakt me korentin. Ambulanca ka vonuar dhe ai vdiq. Amarildo Basi është baba i tre fëmijëve të vegjël.

“Rreth orës 14:00, tek “Uzina e autotraktoreve”, në rrethana ende të paqarta dyshohet se shtetasi A. B., rreth 25 vjeç, ka rënë në kontakt me rrymën elektrike në një kabinë elektrike, dhe për pasojë ka ndërruar jetë. Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, shkruhej në njoftimin e policisë.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0