25 vjeçari humb jetën pas kontaktit më korrentin/ Familjarët: “Ambulanca ka vonuar dhe ai vdiq”

25 vjeçari humb jetën pas kontaktit më korrentin/ Familjarët: “Ambulanca ka vonuar dhe ai vdiq”

Nga Marin Mema “Jemi një vend i mrekullueshëm, me mundësi të pafundme, por qe nuk po dimë t’i përdorim siç duhet”.
Shqiptarët që duan të ikin nga vendi, çdo muaj kemi rritje të frikshme të numrit të të larguarve.
Situata e tensionuar në veri të Kosovës, Haradinaj: Logjika qeverisëse e Kurtit nuk përkon me kohën ku jetojmë

Një i ri humbi jetën mesditën e sotme në Tiranë si pasojë e kontaktit me rrymën elektrike. Viktima është  25 vjeçari Amarildo Basi nga komuniteti rom që ndodhet në zonën e Shkozës.

Ngjarja e Rëndë ndodhi në Uzinënën e  e Autotraktorrëve dhe sipas familjarëve të viktimës,  ai vdiq gjysëm ore pasi ra në kontakt me korentin. Ambulanca ka vonuar dhe ai vdiq. Amarildo Basi është baba i tre fëmijëve të vegjël.

“Rreth orës 14:00, tek “Uzina e autotraktoreve”, në rrethana ende të paqarta dyshohet se shtetasi A. B., rreth 25 vjeç, ka rënë në kontakt me rrymën elektrike në një kabinë elektrike, dhe për pasojë ka ndërruar jetë. Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, shkruhej në njoftimin e policisë.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0