20-vjetori, ja si e uron veten Armando Broja

20-vjetori, ja si e uron veten Armando Broja

“Furnizohuni me batanije”, ukrainasit paralajmërohen për një dimër të “acartë”: Shkalla e shkatërrimit është kolosale në…
Shkodër: 1435 Ha tokë e përmbytur, 16 familje të evakuara
Festat, Omicron dhe ulja e mbrojtjes nga vaksina 3-fishojnë rastet pozitive me Covid-19

Sot, lojtari legjendar i kombëtares shqiptare, Armando Broja, festoon ditëlindjen e 20. Lajmin e bëri me dije vetë i riu, i cili me fanellën e kombëtares ka publikuar një foto në Instastory, ndërsa i shkruan vetes disa fjalë.

“Falenderoj zotin për një vit më shumë, me ulje ngritje, momente të vështirë dhe plot momente të bukura për të më bërë burri që jam sot. Inshallah sa më shumë vite të tjera të mrekullueshme përpara”, shkruan ai.

Kujtojmë se ai mori zemrat e shqiptarëve në ndeshjen ndaj Hungarisë, me golin që askush nuk e harron. Sigurisht, Broja nuk mungoi të shënonte edhe një gol ndaj San Marinos

COMMENTS

WORDPRESS: 0