Mbyllet ndeshja Elbasani-Luftëtari/2-0 për verdhë e blutë

Mbyllet ndeshja Elbasani-Luftëtari/2-0 për verdhë e blutë

Francë/Bullizmi në shkollë do të konsiderohet vepër penale
Studim: Fëmijët që ushtrojnë aktivitet fizik kanë më shumë fuqi të trurit …
Nxenësja e komunitetit egjiptian përzgjidhet në arenën ndërkombëtare “Olimpiadën e Gjenive” 2019 : Gjendja financiare dhe shuma e lartë vë në pikëpyetje prezencën e saj në këtë event

Është zhvilluar ndeshja “Elbasani-Luftëtari” në Stadiumin “Elbasan Arena”me ekipin e ri të qytetit AF ELBASANI

WhatsApp Image 2022 10 02 at 2.50.57 PM

Një ndeshje që pjesën e parë u mbyll me rezultatin 0-0 e teksa mori kthesën në pjesën e dytë ku loja u përmbyll me rezultatin 2-0 Elbasani-Luftetari
Goli i parë u shënua në minutën e 67 nga Artur Sejdini duke nxjerr në avantazh ekipin.
E Sakaq në minutën e ‘87 Elbasan ka shënuar golin e dytë ku Arsen Lleshi gjeti portën kundërshtare duke ndezur atmosferën në stadium vetëm 3 minuta para përfundimit të ndeshjes. Sikurse duket dhe nga pamjet tifozeria elbasanase për ekipin e qytetit nuk ka munguar.
Me këtë lojë të fituar djemtë verdheblu kanë “siguruar” sot ngjitjen në Kategorine e Parë
WhatsApp Image 2022 10 02 at 4.08.08 PM

COMMENTS

WORDPRESS: 0