Vajzës së vogël i ngec dora te dera e urbanit, shoferi nuk ndalon se vogëlushja është rome

Athinë, një masakër anti-rome vazhdon prej dy ditësh
Këto janë 5 librat që Bill Gates rekomandon për tu lexuar këtë verë…
Raporti i OSBE:Gratë shqiptare më të dhunuarat në Europën Lindore

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur  në Tiranë ku një vajzë e vogël e komunitetit rom i ka ngecur dora tek dera e urbanit dhe shoferi jo vetëm që nuk e ka hapur derën, por vazhdon udhëtimin sikur asgjë mos të kishte ndodhur.

Sipas qytetarit që ka shkrepur foton, shoferi nuk e ka vrarë mendjen, pikërisht se vajza ishte rome. Një gjest diskriminues dhe çnjerëzor që ka indinjuar këdo që e ka parë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0