Fuqia e internet merr hapa galopante: Kina me 5G

Prodhuesi më i madh kinez i pajisjeve të telekomunikacionit, ZTE, njoftoi planet se teknologjia 5G do të vijë në Kinë rreth tremujorin të tretë të v

Dhunë dhe fjalor banal ndaj fëmijëve të Shtëpisë së Foshnjës Vlorë…
Edhe më i vogli mes nesh mund të jetë hero i madh. Krimbat që hanë qeset plastike
“ Nuk më mori Zoti, më la për të vuajtur!”, shprehet me lot në sy …

5g

Prodhuesi më i madh kinez i pajisjeve të telekomunikacionit, ZTE, njoftoi planet se teknologjia 5G do të vijë në Kinë rreth tremujorin të tretë të vitit të ardhshëm.

Kompania tha se do të paraqesë një produkt të ri për sistemin 5G në Kongresin Botëror të Telefonave, që do të mbahet në Barcelonë.

ZTE, së bashku me partnerët e saj “Qualcomm” dhe “China Mobile”, njoftoi planet për testimin e 5G në gjysmën e dytë të këtij viti.

5G do t’u mundësojë përdoruesve një shpejtësi mbi 1 gigabajt për sekondë, e cila është 50 herë më e shpejtë se rrjeti i tanishëm 4G. Autoritetet e Industrisë thanë se teknologjia e re 5G do të ndihmojë në hapjen e 9.5 milionë vendeve të reja të punës në Kinë deri në vitin 2035./ATA/

COMMENTS

WORDPRESS: 0