Category: OPINION/ANALIZË

1 39 40 41 42 43 44 410 / 437 POSTS
​Një njeri për “kurban”, Zot mëshirë!

​Një njeri për “kurban”, Zot mëshirë!

Nga Klaudio Ndreca Në një ditë të tillë feste mbarëkombëtare, ashtu siç rrallë herë ndodhë, kjo e sotmja ngelet padyshim një ditë ndryshe nga të tjera ...
Vërtet i erdhi keq “Medias” për komunitetin Egjiptian ?!!!

Vërtet i erdhi keq “Medias” për komunitetin Egjiptian ?!!!

Nga Gentian Sejrani Menjëherë pas publikimit të znj. Senida Mesi në postin e zv Kryeministres nga z.Rama, mediat nisën të krijonin “scoopin mediatik” ...
Sipërfaqe e madhe pylli me pisha përfshihet nga flakët në Gjinar.

Sipërfaqe e madhe pylli me pisha përfshihet nga flakët në Gjinar.

Një tjetër situatë emergjente nga zjarret në  Elbasan. Një sipërfaqe e madhe pylli me pisha është përfshirë nga flakët në Gjinar. Forcat zjarrfikëse, ...
Merr fund Lotaria Amerikane? Projektligji i Trump shkatërron ëndrrën amerikane për shqiptarët

Merr fund Lotaria Amerikane? Projektligji i Trump shkatërron ëndrrën amerikane për shqiptarët

Një projektligj që synon uljen drastike të emigrimit të ligjshëm drej Shteteve të Bashkuara të Amerikës i cili deri më tani ka marrë mbështetjen e pre ...
Elbasan, vatra e zjarrit në Krastë përparon në qendrën e banuar, panik te familjarët dhe bizneset

Elbasan, vatra e zjarrit në Krastë përparon në qendrën e banuar, panik te familjarët dhe bizneset

Elbasan-Flakët e zjarrit në Kodër Krastë të Elbasanit kanë perparuar drejt qendrës së banuar pergjate rruges Elbasan- Librazhd në fshatin Mengël .Kjo ...
Përfshihet nga zjarri kodra e Krastës

Përfshihet nga zjarri kodra e Krastës

Situatë emergjente për shkak të zjarrit që ka përfshirë kodër Krastën. Të gjitha forcat dhe mjetet zjarrfikëse po punojnë për të vënë situatën nën kon ...
Alarmante: Elbasani renditet i  dyti nga varfëria

Alarmante: Elbasani renditet i dyti nga varfëria

Sipas raportit të fundit të INSTAT për gjithë Shqipërinë, në vitin 2015 niveli i prodhimit të brendshëm bruto PBB-së për frymë është rreth 496 mijë le ...
Strehimi social, si do aplikoni online për të përfituar nga programet e 61 bashkive

Strehimi social, si do aplikoni online për të përfituar nga programet e 61 bashkive

Vetëm pak kohë më parë pati një angazhim për të ngritur një platformë online e cila do të unifikojë shërbimin për strehimin social në 61 bashki të v ...
Fëmija autik nuk është rrezik, por unik

Fëmija autik nuk është rrezik, por unik

Nga: Pranvera Berati Për çdo prind ardhja në jetë e një fëmije është bekimi dhe dhurata më e bukur që mund ti ndodhë njeriut. E njëjta ndjesi ka qe ...
Pogadec/Merr zvarrë me makinë 11-vjecaren

Pogadec/Merr zvarrë me makinë 11-vjecaren

Një vajzë e mitur 11-vjecare ka mbetur e plagosur nga një aksident I ndodhur pak minuta më parë. Vajza minorene po kthehej në shtëpi kur papritur drej ...
1 39 40 41 42 43 44 410 / 437 POSTS