Category: OPINION/ANALIZË

1 2 3 4 5 44 30 / 437 POSTS
BB: Shqipëria kryeson rajonin për punësimin në të zezë

BB: Shqipëria kryeson rajonin për punësimin në të zezë

  Në Shqipëri rreth 37 për qind e të punësuarve janë në të zezë. Banka Botërore në bashkëpunim me nismën e Vienës në raportin e 2019 për tr ...
42 familje Pogradecare rrezikojnë të dëbohen nga banesat që disponojnë.

42 familje Pogradecare rrezikojnë të dëbohen nga banesat që disponojnë.

42 familje të komunitetit rom, egjiptian dhe të mazhorancës, të strehuar që prej vitit 1991, në ish godinën e hotelit të minierës së Gurit të Kuq, Pog ...
Ëndërra në sirtar

Ëndërra në sirtar

  Po jetojme kohët, ku komunikohet me ballina. Jetojmë kohët, ku pankartat dhe memet zëvendësojnë komunikimin, idetë,… Ska dialog, ska bashkëp ...
“Të lindësh Grua”

“Të lindësh Grua”

  Jam Grua dhe besoj në forcën time. Jam Grua dhe protestoj ndaj jush që më emërtoni dhe cilësoni qënie të brishtë.E brishtë ndjehem vetë ...
Kriza e vërtetë e Shqipërisë

Kriza e vërtetë e Shqipërisë

A e dini se 60% e ameri kanëve mendojnë se të varfrit janë përtacë e ndaj janë të varfër, ndërkohë që në Europë vetëm 26% mendojnë kështu. Nga ana ...
Më mire të mos paguaj sigurime, që të zgjedh vetë ku t’i bëj vizitat.

Më mire të mos paguaj sigurime, që të zgjedh vetë ku t’i bëj vizitat.

Përveç  përfitimeve të tjera  që besoj që shumë prej nesh e dimë, të cilat i përfitojmë nga pjesmarrja në skemën e sigurimeve. Dua të ndalem tek “ PËR ...
“Objekti 85”( ish-objektet e ushtrisë)  në Gramsh po kthehet në një lagje të re në qytetin e Gramshit.

“Objekti 85”( ish-objektet e ushtrisë) në Gramsh po kthehet në një lagje të re në qytetin e Gramshit.

Prej disa vitesh “Objekti 85” në Gramsh po kthehet në një lagje të re në qytetin e Gramshit. Banorë të pastrehë, apo të ardhur nga zona përreth po ...
20 vite duke pritur për ujë të pijshëm/Video

20 vite duke pritur për ujë të pijshëm/Video

    120 familje të varfëra nga komunitetit Rom në  fshatin Mbrostar (Fier), prej 20 vitesh nuk furnizohen me ujë të pijshëm nga Uj ...
Pse nuk jemi të gjithë njësoj?

Pse nuk jemi të gjithë njësoj?

Mora shkas të shkruaj diçka nga një foto e shpërndarë në fb. Disa momente më parë nga një mikja ime .U ndjeva sikur bota isht ...
Durrës/Një endacak është gjetur i vdekur mengjesin e sotëm.

Durrës/Një endacak është gjetur i vdekur mengjesin e sotëm.

Durrës një endacak është gjetur i pajetë mengjesin e sotëm  në hyrjen nr.2 të portit të durrësit. Ende nuk dihet identiteti dhe mosha, policia në v ...
1 2 3 4 5 44 30 / 437 POSTS