Category: SOCIALE

1 41 42 43 44 45 53 430 / 522 POSTS
Projektligji për pakicat kombëtare.

Projektligji për pakicat kombëtare.

Ende vazhdon diskriminimi? Komuniteti Rom dhe egjiptian janë klasifikuar si një grup i margjinalizuar për shkak të problematikave jetike që i kanë sh ...
Vogëlushi 7- vjeçar vuan nga tumori në kokë, nëna thirrje për ndihmë.

Vogëlushi 7- vjeçar vuan nga tumori në kokë, nëna thirrje për ndihmë.

Edhe pse është vetëm 7 vjeç, jeta nuk ka qenë e lehtë për vogëlushin Agim. F, qyteti i Çërrikut, i cili është duke përballuar një sëmundje të rëndë. V ...
Përloti parlamentin dhe ngriti në këmbë deputetët me fjalimin e saj rrënqethës

Përloti parlamentin dhe ngriti në këmbë deputetët me fjalimin e saj rrënqethës

Ditën e shtunë është mbajtur seanca përmbyllëse e Parlamentit Rural Shqiptar dhe me siguri kjo ditë do të mbahet mend gjatë nga deputetët, falë emocio ...
Gjykata lë në fuqi pezullimin e punimeve tek projekti Velierës.

Gjykata lë në fuqi pezullimin e punimeve tek projekti Velierës.

Gjyqtari Petraq Curi ka vendosur që të mos pranojë kërkesën e bashkisë së Durrësit për të vijuar punimet duke e rrëzuar.   Kështu mbetet në fuqi ...
Për tim bir Mateon! Letra e një nëne.

Për tim bir Mateon! Letra e një nëne.

Alma Topalli Prendi është një nënë , e cila bën përpjekje çdo ditë dhe kujdeset për fëmijën e saj autik. Sfilitjen , sprovën e dhimbshme ajo e she ...
Cerrik / Derdhja dhe djegia e plehrave po shkatërron bujqësinë, blegtorinë por mbi të gjitha jetën e njerëzve

Cerrik / Derdhja dhe djegia e plehrave po shkatërron bujqësinë, blegtorinë por mbi të gjitha jetën e njerëzve

Nga Ana Hoxha Për më shumë se tre vite në fushën e lumit Devoll, shumë pranë fshatit Gjyral, është bërë vendgrumbullimi për plehrat e qytetit t ...
Elbasan/ Banorët e Fushës së Dumresë ankohen për çmimet e ulta të duhanit dhe se firma ka dy vite që nuk ka kryer pagesa

Elbasan/ Banorët e Fushës së Dumresë ankohen për çmimet e ulta të duhanit dhe se firma ka dy vite që nuk ka kryer pagesa

Fusha e Dumres së rrethit të Elbasanit është një ndër kultivueset më të mëdha të duhanit. Prej disa dekadash banoret e Dumresë merren me k ...
Thirrja e banorëve të Shkozës drejtuar Edit dhe Erjonit

Thirrja e banorëve të Shkozës drejtuar Edit dhe Erjonit

Projekti mund te implementohej ne dy menyra.  E para dhe me e mira per banoret do te ishte qe projekti te ishte i mbyllur dhe shume pak shtepi do ...
Shkozë / Dëshmitë e banorëve që iu prish shtëpia

Shkozë / Dëshmitë e banorëve që iu prish shtëpia

Banorët e zonës së Shkozës tregojnë se janë befasur mëngjesin e sotëm nga forcat e shumta të policisë të cilat kanë rrethuar zonën dhe i kanë urdhërua ...
Shkoza një “skenar” i përsëritur/ Disa vite më parë e njëjta gjë ndodhi me banorët në Selitës

Shkoza një “skenar” i përsëritur/ Disa vite më parë e njëjta gjë ndodhi me banorët në Selitës

Disa vite më parë, në Gusht të 2015, banorët  të cilët kishin shtëpitë e tyre në zonën ku do të ndërtohej Unaza e re, dolën në protestë pasi ...
1 41 42 43 44 45 53 430 / 522 POSTS