Category: SOCIALE

1 2 3 4 5 44 30 / 434 POSTS
Elbasan/ Të jetosh mes varfërisë dhe sëmundjes… !

Elbasan/ Të jetosh mes varfërisë dhe sëmundjes… !

Familja Ramazani jeton në kushte shumë të vështira, mes varfërisë dhe sëmundjes. Znj.Ramazani u bën thirrje institucioneve për ta mbështetur me str ...
OKB, miratohet pakti për refugjatët. SHBA-Hungari votojnë kundër

OKB, miratohet pakti për refugjatët. SHBA-Hungari votojnë kundër

Pakti për refugjatët, që nuk provokoi aspak debate siç bëri pakti i ngjashëm mbi emigracionin, u miratua me votat e 181 vendeve. Vetëm dy ishin votat ...
Nga 1 janari/ Sa rritet mosha e pensionit dhe vitet e punës që duhen.

Nga 1 janari/ Sa rritet mosha e pensionit dhe vitet e punës që duhen.

Nga data 1 janar 2019 rritet mosha e pensionit si dhe vitet e punës që duhet për të përfituar të plotë pensionin e pleqërisë. Si burrat edhe gratë pre ...
E përbuzin, 22-vjeçari me aftësi të kufizuara jep mesazhin prekës

E përbuzin, 22-vjeçari me aftësi të kufizuara jep mesazhin prekës

Elsid Zekaj është 22 vjeçari shkodran I cili ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve me historinë e tij prekëse,duke ja dalë ti bējë ballë të gjitha vësht ...
Shkodër / Rreth 1500 invalid do të mbesin pa shërbim urban

Shkodër / Rreth 1500 invalid do të mbesin pa shërbim urban

Invalidët në qytetin e Shkodrës, nuk do munden të përdorin shërbimin urban duke nisur nga java tjetër. Këtë e bën me dije shefi i transporit urban Afr ...
Lumi “gllabëron” rrugën e fshatit

Lumi “gllabëron” rrugën e fshatit

Lumi Drojë në Kurbin. Në tërë gjatësinë e tij ka pësuar dëmtime të shumta. Shtrati sa vjen dhe zgjerohet. Pritat që ishin vendosur anës tij janë zh ...
Shpërblimi për pensionistët, ja kur do të shpërndahen(datat)

Shpërblimi për pensionistët, ja kur do të shpërndahen(datat)

Qeveria këtë vit ka vendosur që të shpërblejë me 5 mijë lekë të rinj të gjithë pensionistët me rastin e festave të fundvitit. Ky shpërblim do të tërhi ...
“Më mirë i ndershëm dhe të falimentoj se sa i pasur dhe të helmoj njerëzit”.

“Më mirë i ndershëm dhe të falimentoj se sa i pasur dhe të helmoj njerëzit”.

Një fshatar nga fshatrat e Lushnjës shpenzoi nje shumë të mirë parash për të mbjellë domate dhe bëri një serë shumë të mirë. Ai vendosi të mbjellë ...
Fushë Bulqizë: Kopshtet dhe shkollat pa ngrohje

Fushë Bulqizë: Kopshtet dhe shkollat pa ngrohje

  Në Bulqizë, dimri është i ashpër dhe banorët ngrohen më së shumti me dru. Por, në disa shkolla dhe kopshte të Fushë Bulqizës, sobat janë ...
Elbasan, qytetarët ankohen për mbifaturimin e energjisë

Elbasan, qytetarët ankohen për mbifaturimin e energjisë

Në zyrat e OSHEE-së në Elbasan vazhdon të ketë qytetarë, të cilët përballen me probleme të mbifaturimit apo me fatura që rezultojnë të papaguara n ...
1 2 3 4 5 44 30 / 434 POSTS