Category: SPORT

1 2 10 / 13 POSTS
Goli i Xhakës mposht Izraelin, Shqipëria e nis me fitore Ligën e Kombeve

Goli i Xhakës mposht Izraelin, Shqipëria e nis me fitore Ligën e Kombeve

Shqipëria e nisi me fitore Ligën e Kombëve, teksa mposhti Izraelin me rezultatin 1-0. Mrekullitë e Thomas Strakoshës dhe një gol për t’u vendosur në v ...
Pak minuta para ndeshjes, FSHF përgjysmon çmimet e biletave për Shqipëri-Izrael

Pak minuta para ndeshjes, FSHF përgjysmon çmimet e biletave për Shqipëri-Izrael

Pak minuta para se të nisë ndeshja e parë e Ligës së Kombeve për Shqipërinë kundër Izrealit, çmimet e biletave në stadiumin “Elbasan Arena” mësohet se ...
Vlera që lojtarët dhe Federata e Francës ka fituar nga triumfi në Botëror

Vlera që lojtarët dhe Federata e Francës ka fituar nga triumfi në Botëror

Përfaqësuesja e Francës e fitoi Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’. Francezët fituan me rezultat 4-2 dhe kështu fituan Botërorin e dytë brenda 20 vje ...
Franca, kampione e botës! Kroacia e mbyll me nder …

Franca, kampione e botës! Kroacia e mbyll me nder …

Franca është kampionia e re e botës në futboll, pasi triumfoi bindshëm 4-2 në finalen e “Luzhnikit” në Moskë ndaj Kroacisë. Një finale e çmendu ...
Franca në fronin e botës, “gjelat këndojnë” në faqet e para

Franca në fronin e botës, “gjelat këndojnë” në faqet e para

Suksesi i Francës në Botërorin e Futbollit fitoi me meritë kopertinën e mediave në mbarë globin qofshin ato sportive, kulturore apo me fokus polit ...
EKONOMIA E KUPËS SË BOTËS

EKONOMIA E KUPËS SË BOTËS

EKONOMIA E KUPËS SË BOTËS TURNEU QË PO MBAHET KËTË VIT NË RUSI,AJO LUHET NË  11 QYTETE,KU FITUESI KURORËZOHET MË 15 KORRIK Sipas USA Today, përgati ...
RUSI 2018/Dy nga pretendentët kryesorë për trofeun, Franca e Argjentina zbresin sot në fushë

RUSI 2018/Dy nga pretendentët kryesorë për trofeun, Franca e Argjentina zbresin sot në fushë

Dy nga ekipet pretendente për të fituar këtë Kampionat Botëror, Franca e Argjentina luajnë sot ndeshjet e tyre të para në këtë kompeticion. Dita e ...
Me sytë nga Salah…

Me sytë nga Salah…

Mohamed Salah mbërriti të martën në Valencia për të nisur nga aty fazën e riaftësimit nga dëmtimi i pësuar në finalen e Champions League për të qenë i ...
Nga Julian Deda . “Vllaznia një jetë, dy ngjyra, një skuadër …”

Nga Julian Deda . “Vllaznia një jetë, dy ngjyra, një skuadër …”

Aktori shkodran i humorit Julian Deda ka reaguar përmes një postimi në rrjete sociale lidhur me rënien nga kategoria dhe situatën e rëndë të krijuar n ...
Salah mahnit botën me gjestin e tij…

Salah mahnit botën me gjestin e tij…

Salah njeri fantastik edhe në jetën e përditshme pasi ka bërë një gjest të mrekullueshëm ndaj një vogëlushi. Mohamed Abdel Karim ishte emri i një d ...
1 2 10 / 13 POSTS