Category: Teknologji

1 2 3 20 / 21 POSTS
10 qytetet botërore më të përshtatshme për zhvillim të inovacionit…

10 qytetet botërore më të përshtatshme për zhvillim të inovacionit…

AT Kearney, një kompani që ofron shërbime të konsulencës , ka publikuar një listë me qytetet me influencën më të lartë dhe shkallën më të lartë të ino ...
Bill Gates ka investuar miliona në këto Startup-e të  Silicon Valley gjatë dekadës së fundit.

Bill Gates ka investuar miliona në këto Startup-e të Silicon Valley gjatë dekadës së fundit.

GRAIL Grail, një startup që synon zbulimin e kancerit kur është ende i shërueshëm. Grail u financua ne 2016 nga kompania e saj meme (illumine) dhe nj ...
“Hekuri rrihet sa është i nxehtë” …zanatçinjtë po shkojnë drejt zhdukjes.

“Hekuri rrihet sa është i nxehtë” …zanatçinjtë po shkojnë drejt zhdukjes.

“Hekuri rrihet sa është i nxehtë” dhe kjo nuk është thjesht një shprehje në kuptimin e figurshëm të saj, por një proces i vështirë pune që dikur ishte ...
Përdoruesit e dronëve do të pajisen me leje nga AAC

Përdoruesit e dronëve do të pajisen me leje nga AAC

Përdoruesit e dronëve do të pajisen me leje nga Autoeriteti i Aviacionit Civil, (AAC). Draft-rregullorja e re e përgatitur nga Autoriteti i Aviacio ...
Si mund të shpëtoni nëse këputet ashensori dhe ju jeni brenda,…

Si mund të shpëtoni nëse këputet ashensori dhe ju jeni brenda,…

E keni provuar ndonjehere te ngecni në ashensor? Me siguri po pyesni veten se çfarë do të bënit nëse kablli i ashensorit ku ju jeni këputet papritu ...
Udhëzimi i ri: Taksat për automjetet e reja dhe të përdorura, ja llogaritja

Udhëzimi i ri: Taksat për automjetet e reja dhe të përdorura, ja llogaritja

Formula e pagesës së taksave vjetore të automjeteve nuk ndryshon. Megjithatë, në një Udhëzim të ri të ministrit të Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahme ...
Ëndërr e lexuesve të librave…

Ëndërr e lexuesve të librave…

Kjo librari është një ëndërr e lexuesve të librave. Libraria ndodhet në Tianjin Binhai, Kinë. Ajo është 33 700 m2 dhe ka 5 nivele. Ka hapësir ...
Jack Ma/ Arma më e fortë e njerëzimit ndaj robotëve është “Ndjenja e dashurisë”

Jack Ma/ Arma më e fortë e njerëzimit ndaj robotëve është “Ndjenja e dashurisë”

Dikur i përjashtuar nga universiteti, sot miliarder: “Ja si të bëhesh i pasur” Themeluesi i gjigandit kinez të tregtisë së internetit “Alibaba”, Jack ...
Kjo është loja që po krijon varësi tek fëmijët

Kjo është loja që po krijon varësi tek fëmijët

. Flutura antistres është objekti i cili po çmend botën, por mund tiu ketë shpëtuar vetëm nëse nuk keni fëmijë apo internet. Fidget Spinners në angli ...
1 2 3 20 / 21 POSTS