Category: SHKENCË & KULTURË

1 2 3 4 5 13 30 / 129 POSTS
Depresioni tek fëmijët…

Depresioni tek fëmijët…

10 Tetori,shënon ditën Botërore të Shëndetit Mendor. Çdo vit kjo ditë i kushtohet aspekteve të ndryshëm të shëndetit mendor të popujve, duke filluar ...
Bej qe armiqtë tuaj të punojnë pa dashje në favorin tuaj. Qëndro larg nga zemërimi .. Ai dhemb ..!

Bej qe armiqtë tuaj të punojnë pa dashje në favorin tuaj. Qëndro larg nga zemërimi .. Ai dhemb ..!

Një burrë amerikan hyri në një restorant në Londër. Sapo ai hyri brenda , ai vuri re një burre afrikan te ulur në nje qoshe. Filloi te ecte drejt n ...
Ndryshimi i orës, merret vendimi …

Ndryshimi i orës, merret vendimi …

Ndryshimi i fundit i orës do të jetë në mars të vitit 2019″2019, dhe pastaj çdo shtet anëtar i BE-së do të duhet të vendosë nëse do të qëndrojë me koh ...
Është shumë i vështirë por do shumë dëshirë, pasion dhe vullnet por më shumë do dashuri që t’i dhurosh pacientëve,t’i bësh të lumtur…

Është shumë i vështirë por do shumë dëshirë, pasion dhe vullnet por më shumë do dashuri që t’i dhurosh pacientëve,t’i bësh të lumtur…

Çdo mëngjes Selmani vesh bluzën e bardhë dhe nis shërbimin mjekësor pranë Spitalin të Bulqizës. 19-vjeçari nuk e ka përfunduar ende gjimnazin por kjo ...
HEKURUDHA 106-VJEÇARE NË MAL PËR TË CILËN NUK KENI DËGJUAR ASNJËHERË

HEKURUDHA 106-VJEÇARE NË MAL PËR TË CILËN NUK KENI DËGJUAR ASNJËHERË

Ndërsa një tren në ngjyrë të kuqe dhe kremi ngjitet në malet e Alishan të Tajvanit, banorë ndalojnë e përshëndesin pasagjerët në bord. Ndihet si në ...
Ndotja nga plastika…

Ndotja nga plastika…

Studimet tronditëse që tregojnë se mikroplastika është gjithandej, duke ndotur detet dhe qiejt e botës, dalin në përfundimin se një rol në përhapj ...
Bakteri E. Coli, cilat janë simptomat e një infeksioni …

Bakteri E. Coli, cilat janë simptomat e një infeksioni …

Bakteri E. Coli kryesisht njihet si shkaktar i helmimeve nga ushqimi. Sidoqoftë, një përhapje e fundit e këtij bakteri në SHBA ka shpirë në vdekjen ...
Apple prezanton sot iPhona-t e rinj…

Apple prezanton sot iPhona-t e rinj…

Ditën e sotme të gjithë të apasionuarit pas produkteve të kompanisë “Apple” do të kenë mundësinë të shohin eventin më të madh të vitit. Eventi quh ...
LUGINA E KATIT TË FUNDIT … : ATY KU SHKON NË PUNË ME TELEFERIK

LUGINA E KATIT TË FUNDIT … : ATY KU SHKON NË PUNË ME TELEFERIK

Për familjet fermere të rajonit Engelberg në Zvicër, teleferikët nuk u ndërtuan për pushime skiiimi apo panoramat e rralla. Ata janë vitalë për jetën ...
Goli i Xhakës mposht Izraelin, Shqipëria e nis me fitore Ligën e Kombeve

Goli i Xhakës mposht Izraelin, Shqipëria e nis me fitore Ligën e Kombeve

Shqipëria e nisi me fitore Ligën e Kombëve, teksa mposhti Izraelin me rezultatin 1-0. Mrekullitë e Thomas Strakoshës dhe një gol për t’u vendosur në v ...
1 2 3 4 5 13 30 / 129 POSTS