Category: MULTIMEDIA

1 17 18 19 20 190 / 200 POSTS
Sipërfaqe e madhe pylli me pisha përfshihet nga flakët në Gjinar.

Sipërfaqe e madhe pylli me pisha përfshihet nga flakët në Gjinar.

Një tjetër situatë emergjente nga zjarret në  Elbasan. Një sipërfaqe e madhe pylli me pisha është përfshirë nga flakët në Gjinar. Forcat zjarrfikëse, ...
Merr fund Lotaria Amerikane? Projektligji i Trump shkatërron ëndrrën amerikane për shqiptarët

Merr fund Lotaria Amerikane? Projektligji i Trump shkatërron ëndrrën amerikane për shqiptarët

Një projektligj që synon uljen drastike të emigrimit të ligjshëm drej Shteteve të Bashkuara të Amerikës i cili deri më tani ka marrë mbështetjen e pre ...
Elbasan, vatra e zjarrit në Krastë përparon në qendrën e banuar, panik te familjarët dhe bizneset

Elbasan, vatra e zjarrit në Krastë përparon në qendrën e banuar, panik te familjarët dhe bizneset

Elbasan-Flakët e zjarrit në Kodër Krastë të Elbasanit kanë perparuar drejt qendrës së banuar pergjate rruges Elbasan- Librazhd në fshatin Mengël .Kjo ...
Përfshihet nga zjarri kodra e Krastës

Përfshihet nga zjarri kodra e Krastës

Situatë emergjente për shkak të zjarrit që ka përfshirë kodër Krastën. Të gjitha forcat dhe mjetet zjarrfikëse po punojnë për të vënë situatën nën kon ...
Alarmante: Elbasani renditet i  dyti nga varfëria

Alarmante: Elbasani renditet i dyti nga varfëria

Sipas raportit të fundit të INSTAT për gjithë Shqipërinë, në vitin 2015 niveli i prodhimit të brendshëm bruto PBB-së për frymë është rreth 496 mijë le ...
Strehimi social, si do aplikoni online për të përfituar nga programet e 61 bashkive

Strehimi social, si do aplikoni online për të përfituar nga programet e 61 bashkive

Vetëm pak kohë më parë pati një angazhim për të ngritur një platformë online e cila do të unifikojë shërbimin për strehimin social në 61 bashki të v ...
Pogadec/Merr zvarrë me makinë 11-vjecaren

Pogadec/Merr zvarrë me makinë 11-vjecaren

Një vajzë e mitur 11-vjecare ka mbetur e plagosur nga një aksident I ndodhur pak minuta më parë. Vajza minorene po kthehej në shtëpi kur papritur drej ...
Gruaja raciste nuk pranon që djali të marrë shërbim mjekësor nga mjekë me ngjyrë (Video)

Gruaja raciste nuk pranon që djali të marrë shërbim mjekësor nga mjekë me ngjyrë (Video)

Një grua është filmuar në një klinikë mjekësore në Ontario (Kanada), ku kërkon një mjek të bardhë për t’i ofruar shërbim të birit.  Gruaja raciste nuk ...
Athinë, një masakër anti-rome vazhdon prej dy ditësh

Athinë, një masakër anti-rome vazhdon prej dy ditësh

Sipas informatave të para, të cilat u botuan në mënyrë masive në mediat greke, një trazirë e cila ndodhi të shtunën më 10 qershor në Menidi për një de ...
Dhuna në familje: Ja shifrat e frikshme për vitin 2016-2017

Dhuna në familje: Ja shifrat e frikshme për vitin 2016-2017

Dhuna perkufizohet si sjellje apo qëndrim që dëmton mirëqënien fizike, emocionale të një ose disa personave, që ndikon në ndërprerjen e zhvillimit nor ...
1 17 18 19 20 190 / 200 POSTS