Category: MULTIMEDIA

1 15 16 17 18 19 170 / 189 POSTS
Projektligji i minoriteteve, mes diskutimeve kërkohet debat publik, deputeti: Projektligji ka mungesa

Projektligji i minoriteteve, mes diskutimeve kërkohet debat publik, deputeti: Projektligji ka mungesa

Projektligji i minoriteteve, mes diskutimeve kërkohet debat publik, deputeti: Projektligji ka mungesa Ndërkohë që seanca e djeshme mbi projektligjin e ...
Landfilli në Kavajë, banorët në protesë: “Do na helmojnë”

Landfilli në Kavajë, banorët në protesë: “Do na helmojnë”

Pas protestave për ndërtimin e një landfilli në Kamëz, çështja e plehrave është rikthyer edhe njëherë në vëmendje, por këtë herë nga ky problem preket ...
Edhe pse me vendim të Këshillit Bashkiak ekzistojnë gjoba për hapësirat e rrjetit rrugor

Edhe pse me vendim të Këshillit Bashkiak ekzistojnë gjoba për hapësirat e rrjetit rrugor

Edhe pse me vendim të Këshillit Bashkiak ekzistojnë gjoba për hapësirat e rrjetit rrugor, nuk duhet të harrojmë se ka individë si Z. A.A. i cili ka zë ...
“Një shok për kokë”, marshim sensibilizues për fëmijët me sindromën DOWN

“Një shok për kokë”, marshim sensibilizues për fëmijët me sindromën DOWN

“Eja të kesh një shok për kokë përkrahë teje” Nën këtë moto dhjetëra qytetar të Tiranës kanë marshuar ditën e sotme në bulevardin “Zogu I” për t ...
Projektligji për pakicat kombëtare.

Projektligji për pakicat kombëtare.

Ende vazhdon diskriminimi? Komuniteti Rom dhe egjiptian janë klasifikuar si një grup i margjinalizuar për shkak të problematikave jetike që i kanë sh ...
Vogëlushi 7- vjeçar vuan nga tumori në kokë, nëna thirrje për ndihmë.

Vogëlushi 7- vjeçar vuan nga tumori në kokë, nëna thirrje për ndihmë.

Edhe pse është vetëm 7 vjeç, jeta nuk ka qenë e lehtë për vogëlushin Agim. F, qyteti i Çërrikut, i cili është duke përballuar një sëmundje të rëndë. V ...
Përloti parlamentin dhe ngriti në këmbë deputetët me fjalimin e saj rrënqethës

Përloti parlamentin dhe ngriti në këmbë deputetët me fjalimin e saj rrënqethës

Ditën e shtunë është mbajtur seanca përmbyllëse e Parlamentit Rural Shqiptar dhe me siguri kjo ditë do të mbahet mend gjatë nga deputetët, falë emocio ...
Shkozë / Dëshmitë e banorëve që iu prish shtëpia

Shkozë / Dëshmitë e banorëve që iu prish shtëpia

Banorët e zonës së Shkozës tregojnë se janë befasur mëngjesin e sotëm nga forcat e shumta të policisë të cilat kanë rrethuar zonën dhe i kanë urdhërua ...
Të miturën e braktis familja, thirrja prekse e drejtuar banorëve.

Të miturën e braktis familja, thirrja prekse e drejtuar banorëve.

Të miturën e braktis familja, thirrja prekse e drejtuar banorëve Çdo ditë e jetës tonë na çon në kontakte me persona të shumtë, prej të cilëve mësojm ...
Sipërfaqe e madhe pylli me pisha përfshihet nga flakët në Gjinar.

Sipërfaqe e madhe pylli me pisha përfshihet nga flakët në Gjinar.

Një tjetër situatë emergjente nga zjarret në  Elbasan. Një sipërfaqe e madhe pylli me pisha është përfshirë nga flakët në Gjinar. Forcat zjarrfikëse, ...
1 15 16 17 18 19 170 / 189 POSTS