Category: SHQIPËRIA

1 2 3 4 5 60 30 / 593 POSTS
Tatimet kontrolle në terren për qiratë

Tatimet kontrolle në terren për qiratë

Koha kur shumë pronarë apartamentesh nuk deklaronin kontratë qiraje duke shmangur tatimin në burim ka marrë fund. Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ...
Mësuesja rreh me rrip nxënësin, ai braktis shkollën

Mësuesja rreh me rrip nxënësin, ai braktis shkollën

      Fiks Fare solli historinë e një djali nga Gjakova i cili është rrahur nga mësuesja e matematikës 3 vite më parë. Ai ...
Vdes në mënyrë tragjike i riu shqiptar në Francë, telefonata e fundit me familjarët

Vdes në mënyrë tragjike i riu shqiptar në Francë, telefonata e fundit me familjarët

Klidian Vladimir Jonuzi, lindur me 30.06.1992 në qytetin e Tiranës raportohet se ka ndërruar jetë këtë javë në Metz të Francës. Ai qëndronte për rr ...
A duhet të shpresojmë tek një Institucion Kushtetues i Pavarur, ku drejtuesi emërohet si pasojë e një marrëveshje politike ?

A duhet të shpresojmë tek një Institucion Kushtetues i Pavarur, ku drejtuesi emërohet si pasojë e një marrëveshje politike ?

Nga Gentian Sejrani Jemi njohur sot me mbylljen e hetimeve mbi shkaqet e vdekjes së të riut egjiptian nga Institucioni i Avokatit të Popullit. Nga ...
Lezhë/ Mjerimi dhe varfëria në familjen Osmani.

Lezhë/ Mjerimi dhe varfëria në familjen Osmani.

6 Pjestarët e familjes së Gentjan Osmanit në lagjen “Skenderbeg” në Lezhë jetojnë në kushte të mjerushme. Një dhomë e siguruar me qera nga ana e Bashk ...
2 orë në këmbë për tu shkolluar…

2 orë në këmbë për tu shkolluar…

Pakkush mbase e beson që ka fëmijë të cilët duhet vërtetë të sakrifikojnë e madje rrezikojnë për të marrë dije. I tillë është Elidon Ruçi, 12-vjeca ...
Studentët kundër Salvinit: Nuk mund të rrijnë duarkryq duke ditur se gati 200 persona bllokohen me ditë mbi një anije, sikur të ishin kafshë!

Studentët kundër Salvinit: Nuk mund të rrijnë duarkryq duke ditur se gati 200 persona bllokohen me ditë mbi një anije, sikur të ishin kafshë!

ITALI- Në Firence është organizuar një protestë e madhe studentësh kundër ministrit të Brendshëm Matteo Salvinit. Fytyra e ministrit ka përfunduar ...
“Mes varferise dhe semundjes”: Apeli i nënës së fëmijëve me çrregullime të sjelljes

“Mes varferise dhe semundjes”: Apeli i nënës së fëmijëve me çrregullime të sjelljes

Familja Madhi prej disa vitesh gjendet mes varfërisë dhe sëmundjes. Zonja Resmie nëna e 4 femijeve banon  në një banesë të vogel me qera në qytetin e ...
Përfaqësues të komunitetit egjiptian dhurojnë gjak për fëmijët talasemikë.

Përfaqësues të komunitetit egjiptian dhurojnë gjak për fëmijët talasemikë.

Në kuadër të Aleancës së dhurimit të gjakut disa organizata të komunitetit Egjiptian dhuruan gjak në instuticionin e Komisionerit të Mbrojtjes nga Dis ...
Kur prindërit e fëmijëve me nevoja të veçanta ndihen të braktisur nga shteti dhe pa asnjë përkrahje.

Kur prindërit e fëmijëve me nevoja të veçanta ndihen të braktisur nga shteti dhe pa asnjë përkrahje.

Çfarë shërbimesh  ofrojnë Bashkitë tona dhe çfarë përpjekjesh kanë bërë për tua lehtësuar sadopak jetën ????? Fare fare pak për të mos thëne Asgjë. ...
1 2 3 4 5 60 30 / 593 POSTS